Press "Enter" to skip to content

Pragniesz zaprojektować salon we współczesnym duchu? Nie zapomnij o właściwym oświetleniu, ono także jest ważne!

Każdy sezon przynosi ze sobą nowości i świeże trendy, tak i w świecie mody, jak i projektowania wnętrz. Modne stają się nowe detale, ozdoby i tekstury, rozpoczyna się fascynacja różnorodnymi stylami, a ludzie pragnący zamieszkiwać w ładnych wnętrzach podążają za nimi. Teraz bardzo wielu ludzi uznaje współczesny design domów i urządza swoje wnętrze w nowoczesnym klimacie. Warto zadbać o to, by wszystkie elementy wyposażenia estetycznie ze sobą grały.

Projektujesz salon? Nie zapomnij o oświetleniu

salon

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Salon jest wyjątkowo ważnym pomieszczeniem, ponieważ w znacznym stopniu koncentruje życie rodziny w czasie wolnym od zajęć, staje się również sceną spotkań rodzinnych i przyjacielskich oraz wszelkiego typu imprez. Salon aranżowany w stylu nowoczesnym wygląda naprawdę pięknie, ponieważ teraz nie brak interesujących mebli i dodatków stworzonych z myślą o tym pomieszczeniu. Niemniej by wszystko naprawdę ładnie komponowało się, należy zatroszczyć się o każdy szczegół wyposażenia. Jeśli stawiamy na nowoczesny (inteligentne domy) wystrój, musimy zadbać również o nowoczesne oświetlenie do salonu.

Nie rozchodzi się tylko o nastrój

lampa w salonie

Źródło: pixabay.com

Oświetlenie pełni w domu szereg istotnych zadań. Punkty oświetleniowe zainstalowane w strategicznych miejscach pozwalają zyskać bardzo ciekawy i przyjemny efekt. Oświetlenie pełni jednak inną wyjątkowo kluczową rolę – mianowicie zapewnia optymalne warunki do pracy w domu. To bardzo istotne dla kondycji oczu oraz wygody wykonywania codziennych obowiązków. Projektując oświetlenie w pokoju dziennym, należy zatem wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i wygodę. W tym celu lampy trzeba rozmieścić w taki sposób, by gwarantowały odpowiednią porcję światła w tych miejscach, gdzie będzie ono rzeczywiście potrzebne.

Wybór jest ogromny
Trzeba przyznać, że współczesny asortyment materiałów oświetleniowych: lamp, abażurów, kinkietów bądź listw – jest nad wyraz zróżnicowany oraz bogaty. Dzięki temu każdy ma szansę wybrać i nabyć artykuły zgodne ze swoim osobistym gustem. Nowoczesne lampy projektowane są w doprawdy fantazyjnych kształtach i są wykonane z dobrej klasy materiałów, bardzo często wykorzystuje się stal nierdzewną oraz szkło. Podczas zakupu lamp i pozostałych produktów składających się na oświetlenie domu, warto zdecydować się również na wymianę świetlówek na ledowe, co pozwoli obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Comments are closed.