Press "Enter" to skip to content

Nagrzewnica powietrza: czym jest a także w jaki sposób jej używać?

Nagrzewnica powietrza jest to świetne wyjście do grzania dużych wnętrz, tj. sportowe hale, magazyny, szklarnie czy place budowy.
Stosunkowo tanie paliwo, łatwość obsługi jak też bezpieczeństwo użytkowania powodują, że nagrzewnica gazowa cieszy się dużą popularnością.

Działanie nagrzewnicy gazowej polega na podgrzewaniu powietrza przepływającego poprzez urządzenie. Wentylator (więcejszczegółów tutaj: https://mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce/), który wchodzi w skład nagrzewnicy, wsysa powietrze do środka przyrządu. W otwartej komorze palony jest gaz. Po ogrzaniu powietrze wypychane zostaje na zewnątrz. Aby narzędzie funkcjonowało dobrze, niezbędne będzie zapewnienie mu stałego napływu powietrza. Ważnymi częściami nagrzewnicy gazowej, oprócz komory spalania oraz wiatraka, są też wyłącznik termiczny a także termostat przegrzania. Odpowiedzialne są one za bezpieczeństwo pracy, jako że wyłączają urządzenie w chwili przegrzania. Nadzwyczaj przydatny jest także termostat pomieszczenia. Dzięki niemu przyrząd wyłączy się, kiedy powietrze w ogrzewanym wnętrzu osiągnie korzystną temperaturę. Współczesne modele nagrzewnic mają również kanały odprowadzające spaliny – oddziałuje to korzystnie na warunki pracy w nagrzewanym pomieszczeniu. Pomocne są też gałki, za pomocą jakich płynnie regulować będziemy moc nagrzewnicy. Jeśli ciekawi nas model przenośny, wybierzmy taki, jaki posiada koła. Dzięki nim przenoszenie urządzenia pomiędzy odległymi pomieszczeniami nie będzie stanowić kłopotu.
Wybór
Nagrzewnica (strona www) gazowa jest to urządzenie pozwalające na nagrzanie powietrza w wielkich pomieszczeniach. Świetnie sprawdza się w halach sportowych, magazynach jak też warsztatach.

Nagrzewnice częstokroć spotykane są też w kościołach. Warto wyposażyć się w owo urządzenie, jeśli posiadamy szklarnię; przydatne będzie w czasie imprez odbywających się pod wielkim namiotem, zwłaszcza w chłodniejszym sezonie.

Comments are closed.