Press "Enter" to skip to content

Nagrzewnica powietrza – do czego służy?

Nagrzewnica powietrza lub inaczej tak zwana „dmuchawa” może służyć do nagrzewania różnego rodzaju obiektów (hale, szklarnie etc.), a także otwartych przestrzeni w przypadkach, gdy dany obiekt nie posiada innego źródła grzania albo kiedy dane źródło będzie niewystarczające.
W ofercie handlowej znajdują się urządzenia zróżnicowane pod względem siły grzewczej jak też paliwa którym są zasilane.

Z zasady jednak nagrzewnice powietrza (poza nagrzewnicami promiennikowymi) zbudowane są z komory spalania, w której przebiega proces ogrzewający a także z wiatraka, jaki wydmuchuje ciepłe powietrze poza urządzenie. sprzęty tego typu nie nadają się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych rozprowadzających ciepłe powietrze. Nadmuchowe wentylatory (szczegóły na stronie https://mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/wentylatory-oddymiaj%C4%85ce) służą jedynie do wydmuchu powietrza za urządzenie albo ew. do przetransportowania go specjalnymi „rękawami” na dystans max 10 m (w niektórych modelach).

nagrzewnice

Autor: Brandt Kurowski
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza

Autor: Jörn Müller
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza występują w paru kolorach, przypisanych do danej marki. Osobną podgrupę stanowią tak zwane podesty grzejne, które są najlepszym rozwiązaniem w wypadku ogrzewania miejsca, w którym długo przebywamy, np.: w biurze, w miejscu pracy w warsztacie, wszelkiego typu standy. Znakomicie sprawdzą się również, jako ochrona przed zamarzaniem towarów płynnych albo zbrylaniem się produktów miałkich. Nagrzewnice powietrza jest to względnie niedrogi sposób na ogrzanie wielkich przestrzeni. Dzięki niskim cenom gazu oraz dostępności tego paliwa, jest to jedna z najlepszych metod ogrzewania hal, zakładów oraz pozostałych pomieszczeń przemysłowych.

Nagrzewnice powietrza są to urządzenia wydajne, zużywające niewielkie ilości paliwa. Regulacja mocy sprawia, iż nagrzewnica może się sprawdzić przez cały rok, zarówno zimą, jak i w sezonie jesiennym i wiosennym.

Comments are closed.