Press "Enter" to skip to content

Do czego może być wykorzystywana nagrzewnica powietrza?

Nagrzewnica powietrza lub inaczej tzw. „dmuchawa” służy do ogrzewania rozmaitego rodzaju obiektów (magazyny, budynki gospodarskie itp.), a również otwartych powierzchni w wypadkach, gdy dany obiekt nie ma innego źródła ogrzewania bądź gdy dane źródło będzie niewystarczające.
Na rynku znajdują się przyrządy zróżnicowane pod względem siły grzewczej i paliwa jakim są zasilane.

Kort tenisowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z zasady jednak nagrzewnice powietrza (poza nagrzewnicami promiennikowymi) stworzone są z komory grzewczej, w której przebiega proces grzewczy i z wentylatora, jaki wydmuchuje gorące powietrze poza przyrząd. Przyrządy tego rodzaju nie nadadzą się do włączania ich w ciąg kanałów wentylacyjnych rozprowadzających gorące powietrze. Wentylatory (kliknij aby zobaczyć więcej) nadmuchowe służą jedynie do wydmuchu powietrza poza przyrząd czy też ew. do przetransportowania go specjalnymi „rękawami” na odległość max 10 m (w wybranych modelach).
instalacje

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Taśma

Autor: BOLIX
Źródło: BOLIX
Nagrzewnice powietrza występować mogą w paru odcieniach, przypisanych do konkretnej marki. Osobną podgrupę stanowią tzw. podesty grzejne, jakie są idealnym rozwiązaniem w przypadku nagrzewania miejsca, w którym długo przebywamy, przykładowo: przy biurku, w miejscu pracy w warsztacie, wszelakiego typu standy. Znakomicie sprawdzą się także, jako ochrona przed zamarzaniem wyrobów płynnych lub zbrylaniem się towarów sypkich. Nagrzewnice powietrza to stosunkowo tani sposób na ogrzanie ogromnych powierzchni. Dzięki niskim cenom gazu oraz dostępności tego paliwa, będzie to jedna z najlepszych metod ogrzewania magazynów, warsztatów oraz pozostałych pomieszczeń fabrycznych.

Nagrzewnice powietrza to urządzenia wydajne, zużywające niewielkie ilości paliwa. Regulacja mocy powoduje, że nagrzewnica może się sprawdzić przez cały rok, tak zimą, jak także w sezonie wiosennym i jesiennym.

Comments are closed.