Press "Enter" to skip to content

Nagrzewnica do ogrzewania hal i magazynów

Istnieje sporo urządzeń które służą do grzania pomieszczeń. Nagrzewnica, dzięki temu że nie musi być instalowana, ma dużą wydajność i jest prosta w konstrukcji, wykorzystywana jest głównie do ocieplania hal i magazynów.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
W wypadku pomieszczeń przeciętnych i dużych takich jak warsztaty, składy, hale przemysłowe, bądź świątynie nie starczy grzanie zwykłymi kaloryferami. Grzejniki okazują się zbyt mało efektywne, a wręcz nieekonomiczne, gdyż zużycie ciepła potrzebnego na ogrzanie większego obiektu, nie zawsze odpowiednio izolowanego jest niezwykle wielkie. Sporym kłopotem jest czas pożądany na uzyskanie żądanej temperatury. Trudne jest też utrzymanie temperatury na stabilnym, przewidywanym przez eksploatatora poziomie. Nagrzewnica to urządzenie stworzone ze stalowego, blaszanego tułowia, w środku którego znajduje się odcinek wentylatora, przegródka grzewcza, wymiennik ciepła z nawiewnikiem, oraz system samoczynnej regulacji. Reguła działania nagrzewnicy polega na wymianie ciepła między chłodnym powietrzem, a gorącymi SPAlinami, albo grzałkami elektrycznymi. Powietrze jest zasysane do nagrzewnicy poprzez kanał, jaki jest wyprowadzony na zewnątrz pomieszczenia, względnie przewodem wyekwipowanym w filtr. W następnej kolejności pozostaje ono ogrzane w wymienniku, czy też wprost w komorze grzewczej. Ogrzane powietrze (https://aleklima.pl/artykuly/przeglad-klimatyzacji-naprawa-klimatyzatorow-warszawa-i-okolice) nawiewane jest do pomieszczenia poprzez kratki nawiewne, bądź za pomocą przewodów nawiewnych.

Konstrukcja nagrzewnicy zezwala na rytmiczne rozprowadzanie strumienia gorącego powietrza, albo na wycelowanie go w konkretne lokalizacje. Nagrzewnice szybko nagrzewają powietrze, które jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu.

Comments are closed.