Press "Enter" to skip to content

Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w kontekście transportu różnych towarów, gdyż odpowiedzialność za potencjonalne uszkodzenie ponosi spedytor

Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w przypadku transportu różnych towarów. Konsekwencje za dowolne uszkodzenie towaru w trakcie transportu spada na przewoźnika dlatego tak wyraźną uwagę zwraca się na dokładne zabezpieczenie przewożonego ładunku.
Zabezpieczanie towarów rozpoczyna się już na etapie produkcji.

zgrzewarka

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci mniejszych wyrobów a także dowolnych sprzętów z branży RTV i AGD przeważnie stosują specjalne opakowania, które w wystarczającym stopniu ochraniają towary przed uszkodzeniem. W takiej sytuacji rola spedytora sprowadza się jedynie do zabezpieczenia tych kartonów przed przemieszczaniem się po samochodzie w trakcie podróży. Sytuacja wygląda trochę inaczej dla dużych towarów, tak zwanych gabarytów, do których można zaliczyć np. większe wyroby budowlane. Takie towary nie mają żadnych zewnętrznych opakować, zazwyczaj stosuje się różnego rodzaju podkłady, które trzeba jednakowoż w jakiś sposób przytwierdzić do wyrobu. Stosuje się do tego różnorakie metody i materiały, jednak w ostatnim czasie coraz bardziej popularne są taśmy PET, zwane także taśmami poliestrowymi, twardymi. Wyróżniają się one głownie wysoką wytrzymałością, prostym sposobem wiązania i łączenia, a także niską ceną w stosunku do taśm stalowych. Wymienione zalety maja istotny wpływ na pozytywny odbiór tych taśmy – tutaj oferta taśm nierdzewnych – przez klientów. W momencie gdy zdecydujemy się na zastosowanie taśm PET należy jednak pamiętać, iż będziemy potrzebować dodatkowego sprzętu w postaci napinaczy oraz zgrzewarek. Napinacze, jak sama sugeruje służą do napinania taśmy, która następnie jest łączona za pomocą plastikowych lub drucianych klamerek.

Prezentowany wątek z pewnością ma ciekawe informacje, ale aby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź link (http://arapneumatik.pl/k-66-silowniki-pneumatyczne-krotkoskokowe-parker-origa), który jest niesamowicie intrygujący.

Zgrzewarka natomiast to nieco bardziej zaawansowana wersja napinacza, ponieważ poza standardowym przeznaczeniem jakim jest napinanie taśmy, potrafi ona również ją zgrzewać, skutkiem czego niepotrzebne stają się klamerki. Naturalnie jest to sprzęt zdecydowanie droższy, jednakże pozwala on zaoszczędzić cenny czas, co w przypadku firm z dużymi halami produkcyjnymi może mieć niemałe znaczenie.

szkło

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Podsumowując bezpieczeństwo to bardzo ważny aspekt we współczesnej branży spedycyjnej.

Kierowca w momencie odbioru towaru od producenta wypisuje dokument, z którego wynika, że od tej chwili to on odpowiada za przewożony ładunek, dlatego tak istotne jest, aby odpowiednie zabezpieczył on towar , np. za pomocą taśmy PET. Naturalnie dobre firmy spedycyjne posiadają ubezpieczenia od ewentualnych uszkodzeń towarów, jednakże z uzyskaniem pieniędzy od ubezpieczyciela wiąże się dużo formalności, których każdy z nas woli raczej unikać.

Comments are closed.