Press "Enter" to skip to content

Uniwersalny, bądź specjalistyczny nawóz do murawy

Każdy posiadacz ogrodu chce, ażeby stale wyglądał pięknie i był zadbany. Aby trawnik był schludny, nie wystarczy jedynie obcinanie murawy, powinien być porządnie użyźniany.

Porządnie użyźniany trawnik posiada ciemnozielony kolor, splecioną darń odporną na susze i chłód.
chłodnictwo

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Do nawożenia trawnika można użyć wielofunkcyjny nawóz ogrodniczy, albo specjalistyczny nawóz do trawy.

Stworzyliśmy dla Ciebie ciekawy fakt – tam odkryjesz ogrom interesujących wiadomości i postów. Nie zwlekaj tylko loguj się!

Najlepiej wybierać nawozy granulowane, względnie nawozy płynne, natomiast nawozy pyliste są trudniejsze w używaniu. Nawozy granulowane wykorzystujemy tylko wówczas, kiedy trawnik jest suchy. Po użyciu nawozów granulowanych trawnik trzeba obficie podlać. Granulki winny się rozpuścić w ciągu paru dni. Nawozy w płynie oddziałują dolistnie, a rezultat użyźniania jest znacznie szybszy. Początkowe nawożenie trawnika musi nastąpić na przełomie marca i kwietnia, tuż po pierwszym ścinaniu. Najlepiej wtedy zastosować nawozy startowe, względnie wiosenne nawozy do trawników. Mają one w swym zestawie dużą zawartość azotu odpowiedzialnego za prędki i bujny wzrost.

Obecnie obejrzyj także (http://lpsp.pl/producent-wozow-strazackich/) ten artykuł, który jest niezwykle zajmujący. Wykonaj to już teraz! Przekonasz się, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Kolejne nawożenia trawnika winny być wykonane w maju i w czerwcu. Nawozy jesienne mają na celu przygotowanie trawnika do zimy.

Jednakowo jak trawa, również iglaki powinny być porządnie nawożone. Nawożenie przeprowadza się wiosną i latem, nie dalej aniżeli do połowy lipca, ażeby roślina zdążyła się przygotować do zimy. Dobry nawóz do iglaków jest możliwość kupić w sklepach ogrodniczych.

Jest możliwość też sięgnąć po specjalistyczne nawozy mineralne dla iglaków, które wykorzystujemy wczesną wiosną i kolejny raz latem.
Należy pamiętać o nawadnianiu roślin późną jesienią, albowiem nawodnione prawidłowiej zimują.

Comments are closed.