Press "Enter" to skip to content

Zanim postawisz zburz

Postawienie własnego domu to spore wyzwanie. Czasem jednak zanim postawimy dom, musimy zburzyć inny budynek. Na ogół decydujemy się wolny grunt, na którym nie stoi żaden budynek. Może się jednakże zdarzyć, że ziemia sprzedawana jest razem z nieruchomością która ma być rozebrana – wówczas rzecz jasna musimy dokonać wyburzenia stojącego budynku. W tym celu należy wynająć firmę, która zrealizuje tego typu przedsięwzięcie.

wyburzanie

Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com
Mogłoby się wydawać, że demontaż budynku jest o wiele prostszy niż jego stawianie, ale niekoniecznie. Jest to dość skomplikowany proces, który wymaga podjęcia wielu istotnych kroków. Nie można tak po prostu wziąć młot i zacząć demontować dotychczasowy budynek – trzeba uprzednio dokonać wielu formalności zanim przystąpimy do konkretnej rozbiórki .
Kwestię wyburzania nieruchomości reguluje ustawa Prawo Budowlane i różne rozporządzenia.

Jeżeli uważasz, że prezentowany artykuł jest godny zainteresowania, to kliknij także ten link – tak samo wartościowe informacje znajdziesz w najświeższym tekście (https://www.termoaparatura.com.pl/pl/index).

Oczywiście istnieją przypadki kiedy konkretną nieruchomość można rozebrać bez wcześniejszych formalności – dotyczą one tych nieruchomości, których zbudowanie nie wymagało zezwolenia na budowę. Jednak w przypadku większości budynków takie pozwolenie jest konieczne, dlatego i przy ich rozbiórce także musowo dokonać konkretnych formalności. Zgłoszenie rozbiórki zgłasza się w najbliższym starostwie.
Kiedy już uzyskamy pozwolenie na rozbiórkę powinniśmy nająć fachową ekipę, która zajmie się wszystkimi pracami (przeczytaj więcej). Nad wszystkimi takimi pracami musi czuwać oczywiście kierownik, który posiada stosowne uprawnienia. Najlepiej nająć firmę, która nie tylko zajmie się wyburzeniem budynku, ale również wywiezieniem i utylizacją gruzu i pozostałych materiałów powstałych po zburzeniu. W przypadku domów jednorodzinnych do rozbiórki zazwyczaj wystarcza typowy sprzęt taki jak specjalne młoty umieszczone na koparkach, ale może się także zdarzyć, że do wyburzania będą potrzebne materiały wybuchowe.

Nie wszystkiego możesz dowiedzieć się z tygodników. Gdy chciałabyś przeczytać o ciekawych wydarzeniach odwiedź nasze strony www.

Oczywiście im bardziej złożonych technik i sprzętów trzeba będzie użyć do wyburzenia budynku, tym cena za usługi będzie większa. Zazwyczaj zależy ona też od wielkości budynku, który ma zostać rozebrany i od tego, czy w koszt mają być wliczone usługi dodatkowe, jak chociażby wspomniana wywózka gruzu czy inne.

Comments are closed.