Press "Enter" to skip to content

Jak urządzić wąski i mały pokój aby nie przytłaczał lecz był miejscem do miłego relaksu.

Salon bywa wizytówką każdego domu. To właśnie tu bardzo chętnie relaksujemy się i spędzamy czas w gronie najbliższych. Funkcjonalne umeblowanie pokoju o dużym metrażu jest łatwiejszym zadaniem niż urządzenie niewielkiego. Niezależnie od tego, ile metrów mamy do dyspozycji, pokój dzienny winien być lokum pokazowym i jasnym. I jak urządzić wąski pokój? Nieduże salony powinny być bardzo mądrze urządzone, tak aby przebywanie w nich było wygodne i funkcjonalne. Meble do małego pokoju mają wielkie znaczenie. Niskie meble powodują, iż pomieszczenie staje się optycznie wyższe.

meble

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com

Meble o podobnej wysokości wizualnie porządkują sferę a także poszerzają powierzchnię. Szeroki i duży regał można postawić przy krótszej ścianie, dzięki czemu pokój będzie miał korzystniejsze proporcje. Do niewielkiego pokoju warto kupić wielofunkcyjne i rozkładane meble na przykład stolik z szufladami i pufy ze schowkami. W taki sposób mamy możliwość zaoszczędzenia trochę miejsca. Stół, ze względu na to, że jest to mebel (meblemagnat.pl) niezbędny, powinien być w każdym, nawet małym mieszkaniu. Doskonały przykład: .

W przypadku niedużych możliwości aranżacyjnych można zakupić modele składane albo wybrać stolik kawowy. Podaż osiągalnych stolików na aktualnym rynku jest niezwykle duża, dzięki czemu bez problemu dokupimy mebel (https://www.meblemagnat.pl/materace-do-spania) odpowiedni do każdego wnętrza. Drzwi i podłogi nie powinny przyciągać naszego wzroku. Należy zdecydować się na gładkie wzory. Ponadto drzwi z przeszkleniami optycznie dodadzą przestrzeni. Jasne kolory ścian w małym pokoju optycznie powiększą go, a też dodadzą poczucia czystości a także przejrzystości. Jednak nie wszystkie barwy powodują, że efekt taki osiągniemy.

meble systemowe

Autor: ABRA
Źródło: ABRA

Ciepłe jasne kolory, jak na przykład żółć, mogą spowodować zupełnie odwrotny efekt. Urządzając nieduży pokój, trzeba rozważyć zimne kolory takie jak szary, błękity i naturalnie ponadczasową biel. Lampy wiszące głównie zalecane są do dużych pokoi. Do małego salonu lepiej wybrać lampy z kloszami otwartymi do góry. Światło padające nakierowane na sufit wizualnie podwyższy go. Planując oświetlenie zapamiętajmy, iż małe pomieszczenia nie akceptują chaosu i urozmaiceń. Z tego względu wszystkie lampy znajdujące się w salonie powinny być utrzymane w tym samym stylu.

Comments are closed.