Press "Enter" to skip to content

Mikroelektrownie nowoczesny i funkcjonalny sposób na spożytkowanie energii wiatru.

W XX wieku osobnik zauważył wpływ swojej twórczości na naturę. Najważniejszą zmianą w naturze jest powiększająca się dziura ozonowa i jej skutki. Warstwa ozonowa ochrania nas a także Glob od zbędnego emanowania słonecznego.

wiatrak

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejszy kaliber na pogłębiającą się dziurę ozonową ma emitowanie CO2 wytwarzanego przez ludzi. Pomyślmy co jest najwyższym źródłem emisji CO2?

Przypuszczalnie domyślasz się. Głównymi źródłami emisji jest spalanie paliw kopalnych używanych w energetyce. Niestety w tym sektorze stosunkowo powoli osłabiamy emisję. Na następnym miejscu jest przemysł, w którym używamy paliwa do produkowania, obróbki i uzyskiwania innych produktów przemysł – arapneumatik.pl/k-196-smarownice-naolejacze-sprezonego-powietrza-parker-origa -owych. Na trzecim miejscu jest transport – tutaj nie potrzeba wyjaśniać. Chodzi o emisję dwutlenku węgla przez auta.
Dopiero na 4 miejscu są gospodarstwa domowe, które mają emitowanie o połowę niższą niż spedycja. Tymczasem powróćmy do tematu. Po stwierdzeniu oddziaływania emisji na powłokę ozonową, rozpoczęto poszukiwać alternatywnych rozwiązań. Zaczęto produkować auta hybrydowe, wyprodukowano filtry na kominy ogromnych fabryk a także szukano odnawialnych środków siły. W rzeczywistości rozpoczęto produkować mikroelektrownie wiatrowe dla gospodarstw domowych. Co to są mikroelektrownie? To nic innego jak aparaty wytwarzające energię wiatru na energię elektryczną. Używane są do zasilania domków jednorodzinnych, domków letniskowych, małych firm, moteli oraz obiektów użyteczności publicznej. Artykuł dzięki uprzejmości.

wiatraki

Autor: LordFerguson
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem zazwyczaj stosowane są one jako dodatkowe źródło energii. Argumentem jest to, że w nie posiadamy stałych wiatrów. Są dni a czasem i tygodnie bezwietrznej pogody. Natomiast, gdy wyprodukujemy tryb solarny oraz dodamy do tego mikroelektrownie wiatrowe możemy przez cały rok zapewnić sobie energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii.

Podsumowując: żeby zabezpieczyć Ziemię i zapewnić przyjazne warunki do życia powinniśmy w dużym stopniu ograniczyć emisję CO2 do powietrza.Elektrownie i przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego powinny zastosować filtry ograniczające emisję tego wrogiego związku chemicznego. Natomiast my ludzie, powinniśmy poszukiwać odnawialnych źródeł energiioraz ciepła w swoim domu orazzredukować emisję spaliny związanych z transportem.

Comments are closed.