Press "Enter" to skip to content

Niewielkich rozmiarów sypialnia – pomocne triki na jej urządzenie

Jedno pomieszczenie w mieszkaniu dobrze wykorzystać na sypialnię. Niezwykle ważne jest, by było to pokój, w którym odpoczywamy od codziennych trosk, stanowiło azyl, bezpieczną przystań gdzie się wyśpimy, albo poczytamy książkę. W jaki sposób zaaranżować małą sypialnię?

jasna i mała sypialnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Wypadałoby zacząć od zmienienia podstawowych mebli, które muszą się znaleźć w tym pokoju. Są to: duże łóżko i dwie szafki nocne. W pierwszej kolejności należy się zatem pochylić nad odszukaniem najlepszych wielkości tych mebli. Gdy pozostanie nam jeszcze trochę przestrzeni do zagospodarowania, warto zakupić komodę z szufladami – przechowamy w niej pościel. Miejsce ta ma służyć przede wszystkim dobremu odpoczynkowi – z tego powodu powinniśmy zrezygnować ze zbędnych ”zbieraczy kurzu”. Należy pamiętać także, że pościel zbiera w sobie kurz – wygodniej będzie nam zachować półki czyste, gdy zmniejszymy ilość drobiazgów na ich blatach. Dla zainteresowanych dodam atrakcyjny odnośnik: urządzenie małej sypialni.

urządzenie sypialni

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

W małym pokoju wybierzmy jasną tonację ścian i dodatków – przestrzeni doda to w widoczny sposób wielkości i sprawi, że pokój będzie bardziej nasłoneczniony, jaśniejszy. By miejsce była uporządkowana, zdecydujmy się na symetrię. Łóżko można ustawić pod oknem, po obu stronach po szafeczce nocnej z niewielką lampką. Przy ścianie naprzeciwko okna postawmy komodę, na której będzie parę zdjęć bliskich w pastelowych ramkach, albo mała skrzyneczka z biżuterią.

Dopełnieniem wnętrza będzie właściwie dobrana pościel. Z bielą ścian pasować będą pastelowe odcienie poszewek i poszwy. Do tego proponujemy na zasadzie kontrastu dobrać kapę, którą nakryjemy łóżko w ciągu dnia. Wybierzmy tu na intensywny kolor, podobnie jak w przypadku poszewek na kilka jaśków, które ułożymy na wierzchu. Dodatkowo żyrandol, którego przytłumione światło doda wnętrzu atmosfery. Zostaje jedynie… odpoczywać!

Comments are closed.