Press "Enter" to skip to content

Na jakie lokum się zdecydować? Warto go wybudować czy zakupić gotowy? Która wersja jest najlepsza?

Nasze własne lokum to świadomość bezpieczeństwa, to miejsce, do jakiego powracamy z chęcią. Dom to także ludzie, z którymi pragniemy żyć a do tego cieszyć się ze swobody. Dlatego też, popyt na własny dom nie maleje, a wręcz odwrotnie. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy lepiej jest go postawić samemu czy może zakupić gotowy? Wybór jak się okazuje nie nie jest łatwy.

Budowa

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Budowanie domu wymaga nie tylko posiadania właściwej działki oraz zakupienia potrzebnych materiałów, lecz załatwienia dużej ilości formalności. Sporo ludzi narzeka na biurokrację, z którą wiąże się samo rozpoczęcie budowy, a to jeszcze nie koniec. Do tego stawianie domu to ogromne koszty, zakup działki, pozwolenia, projektu czy materiały budowlane Łódź. Często również wynajęcie firmy, nie każdy bowiem posiada wiedzę oraz umiejętności, aby podjąć się własnoręcznej budowy.

Zaletą tego typu rozwiązania jest bez wątpienia posiadanie domu, który spełnia nasze wszystkie wymagania. Budujemy bowiem dom który sobie wymarzyliśmy (tu oferta). Kupno domu (więcej pod tym linkiem), nie jest zadaniem prostym. Przede wszystkim musi nam odpowiadać miejscowość oraz jego położenie. Większość osób, które decydując się na zakup domu (http://anplast.pl) są związane z pewnymi miejscami przez wzgląd na pracę, miejsce nauki dzieci, rodzinę itp. Dlatego też zakres poszukiwań znacznie się zwęża.

Ponadto nie wszystkie oferowane domy są na miarę naszych oczekiwań. Zdarzają się zbyt małe, za duże, na pochyłej działce, do remontu, zbyt drogie. Jak zatem łatwo się przekonamy, to co wydaje się w teorii prostym zadaniem, w rzeczywistości bywa o wiele cięższe. Decydując się na kupno domu, warto zwrócić uwagę nie jedynie na jego wygląd co stan w jakim się znajduje. Domu nie kupuje się na rok czy dwa. Powinien on nam służyć przez lata. Dlatego też jego stan techniczny ma tutaj duże znaczenie.

Budowa domu
Patrząc na kwestie finansowe, nie można stwierdzić, że jedno rozwiązanie jest z pewnością tańsze, a drugie droższe. Tu takiego porównania zrobić nie można, gdyż wszystko zależy od naszych wymagań. Cena domu, zarówno kupowanego jak i stawianego od podstaw uzależniona jest od bardzo wielu czynników (). Dlatego też, dobrze jest poznać swoje możliwości finansowe, aby móc dokończyć budowę albo też zakupić dom, który będziemy mogli np. właściwie dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Szukając jednoznacznej odpowiedzi na zadane pytanie, możemy czuć rozczarowanie, ale niestety takiej nie ma. Decyzja zależy od nas samych i to nabywca musi przeanalizować plusy jak i minusy z obu opcji. Na pewno wybór nie należy do najłatwiejszych, wymaga ogromnych nakładów finansowych. Posiadanie własnego domu jest jednak kwestią ważną w życiu każdego człowieka. Kto nie chciałby czuć, że jest w swoim własnym upragnionym domu? Zapewnić rodzinie bezpieczeństwa?

Comments are closed.