Press "Enter" to skip to content

Sitodruk, czyli najstarsza obecnie technika druku

Poligrafia wykorzystuje bardzo różne metody nanoszenia nadruków. Do jednej z najstarszych należy metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od momentu powstania bardzo dużą popularnością. Nie stracił na popularności nawet dzisiaj, gdy mamy dostęp do naprawdę nowoczesnych technologi. Skąd się wzięła popularność tej techniki? Sitodruk to metoda stosowana od stuleci.

maszyna do sitodruku

Autor: Women’s Studio Workshop
Źródło: http://www.flickr.com

Jest nadal bardzo popularna ponieważ można ją wykorzystać do zrobienia nadruków na rozmaitych materiałach.

Zainteresowały Cię różnego rodzaju bonusy (https://www.mechanika-service.com/)? Jeżeli tak, to przekieruj się na naszą stronę i przejrzyj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zadowolony.

Na ogół technika ta jest stosowana do przygotowania nadruków na koszulkach i torbach , które zrobiono z rozmaitych tkanin. Maszyny do sitodruku, które są wykorzystywane obecnie niewiele się różnią od maszyn wykorzystywanych w XIX wieku. I te XIX-wieczne oraz znane dzisiaj maszyny do obróbki drewna do sitodruku składają się głównie ze zrobionego z metalowej bądź nylonowej siatki sita – ponznaj dokładniej ten sposób druku na Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na tym, że te stosowane w XIX wieku obsługiwane były ręczne, współczesne coraz częściej są zautomatyzowane. Każda maszyna do koszulek musi mieć co najmniej parę takich sit, zwłaszcza wówczas,gdy zamierzamy zrobić kolorowe nadruki. Maszyna używana jest do robienia nadruków na koszulkach wykonanych z najróżniejszych tkanin. Metodą sitodruku można robić nadruki nie tylko na koszulkach. Bardzo często stosuje się ją również do robienia nadruków na kubkach oraz ubraniach innych niż koszulki. Warunkiem, który jest niezbędny do uzyskania pożądanej jakości wydruku jest idealnie gładka powierzchnia. Nie ma natomiast znaczenia kształt przedmiotu, na którym wydruk zostanie wykonany.

efekt sitodruku

Autor: Women’s Studio Workshop
Źródło: http://www.flickr.com

Sitodruk jest dzisiaj bardzo popularny. Jest on przede wszystkim niezwykle tani. Nadruki są bardzo trwałe, nawet te zrobione na materiałach nie niszczą się w trakcie prania. Co więcej, sitodruk umożliwia zrobienie nadruków nie tylko na tkaninach, ale też na przedmiotach , które zrobione są z drewna, z tworzywa sztucznego czy z papieru. Bez względu na to, na czym zostanie on zrobiony jest wyjątkowo trwały, nawet użytkowanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie zniszczy solidnie naniesionego nadruku, dlatego też maszyna do koszulek to rzecz warta zakupu – bardzo dobra strona.

Comments are closed.