Press "Enter" to skip to content

Sprytne pomysły na aranżację nieogromnego mieszkania

Powierzchnia niewielkiego mieszkania musi być przede wszystkim bardzo dobrze zaaranżowana.
Powinniśmy zatem zrezygnować z ogromnych antyków na rzecz pojemnych a także niezwykle funkcjonalnych mebli modułowych.

meble na zamówienie

Autor: godlesso
Źródło: http://www.flickr.com
Modułowe półki oraz regały zdołamy swobodnie ze sobą zestawiać, tworząc zabudowę meblową idealnie dopasowaną do konkretnego pomieszczenia. Podobnie sprawa ma się ze strefą relaksu. Nowoczesne modułowe narożniki zbudowane są z ruchomych fragmentów jak też wyposażone w wygodne pufy, wezgłowia http://wezglowia.pl/ czy podłokietniki. Pamiętaj, że w niewielkim mieszkaniu warto spożytkować każdy kącik. Jeśli dysponujesz wnęką ścienną, wbuduj w nią przestronną garderobę, jeżeli brak Ci powierzchni na stolik – wybierz składany blat montowany do ściany. Na pewno warto inwestować w meble na zamówienie, ponieważ dzięki nim Twoje mieszkanko zyska na funkcjonalności.
Nieduże mieszkanko powinno być podzielone na wyraźne strefy, dzięki temu znacznie prościej będzie Ci utrzymać w nim porządek. Zatroszcz się o kącik jadalniowy łączący aneks kuchenny a także strefę odpoczynku, biurko do pracy odseparowane od reszty pokoju dziennego niedużym regałem, toaletkę zaopatrzoną w wygodne półeczki stojącą w rogu sypialni. Dzięki takowym podziałom ekspresowo staniesz się kapitanem swojego małego mieszkania.

W zapanowaniu nad bałaganem pomogą Ci sprytne systemy porządkowania przestrzeni – organizery i kosze, które możesz schować w szafie , łoże z pojemną skrzynią bądź niebanalny stary kufer. Czasami, ażeby niewielkie mieszkanko nabrało lekkości, należy usunąć nieduży kawałek ściany, lub ściągnąć któreś z drzwi wewnętrznych.

Comments are closed.