Press "Enter" to skip to content

Konserwacja i serwisowanie roweru, a więc jak troszczyć się o swój sprzęt

Słowem wstępu przypominamy, iż o rower należy troszczyć się. Systematyczność oraz sumienność w ochronieniu a także doglądaniu swego rowerowego sprzętu ustrzeże Cię przed niepotrzebnymi i kosztownymi naprawami.
Poniższy materiał traktuje o tym, w jaki sposób przeglądać oraz w jaki sposób serwisować własny rower.

Potrawy na wigilijnym stole

Autor: Adventure Media s.c. Agencja PR
Źródło: Adventure Media s.c. Agencja PR
molydal

Autor: The U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęstszą przyczyną niesprawnie funkcjonującego napędu w rowerze jest zwykłe pobrudzenie. Łańcuch jest elementem, jaki pracuje w skrajnie niekorzystnych warunkach, przeto wymaga szczególnego traktowania. Najbardziej intensywne zużycie łańcucha powodowane jest piachem oraz pyłem przylepiającym się do jego kleistej powierzchni oraz wędrującym razem ze smarem do jego wewnętrznych części. Dlatego rekomenduje się myć łańcuch wodą albo środkami do tego określonymi dostępnymi w dobrych marketach rowerowych. Po wypłukaniu jak też osuszeniu trzeba zakonserwować go smarami Molydal przeznaczonymi do tego celu. Pamiętać przy tym należy o umiarkowanym dozowaniu smarów ponieważ zbyt obficie posmarowany łańcuch (hak zawiesia) będzie w wyższym stopniu narażony na zabrudzenie.

Sprawdź, czy następny link (http://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-czestochowa) jest tym, czego teraz poszukujesz. Z pewnością bardzo będzie mógł pomóc Ci w Twoim projekcie, który obecnie przygotowujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Istotną sprawą jest czyszczenie całego napędu zaczynając od łańcucha przez zębatki przednie jak też tylne kończąc na kółeczkach przerzutki.

Gwarancją efektywnie funkcjonującego oprzyrządowania będzie prawidłowe dbanie o stan techniczny. W przypadku pojawienia się ambarasujących objawów należy momentalnie odwiedzić zaprzyjaźniony serwis jak też oddać bicykl do przeglądu. Wskazane jest, aby dokonywać przeglądu bicykla co najmniej raz do roku.

Przeważnie przeprowadza się go wiosną, tuż przed zaczęciem sezonu. Rzecz jasna
gdy z naszym bicyklem dzieje się coś złego, a sami nie potrafimy poradzić sobie z rozpoznaniem usterki, powinno się odwiedzić serwis.

Comments are closed.