Press "Enter" to skip to content

Zasady konstrukcji samochodowych głowic, w jaki sposób w należyty sposób podejść do jej naprawienia.

Głowice w silnikach samochodowych spełniają bardzo ważną rolę, to tam właśnie osadzonych jest dużo części takich jak świecie, wałki i wtryskiwacze. Stopień komplikacji współczesnych głowic jest duży, podobnie zresztą jak samych silników. Same głowice są najczęściej odlewane z wytrzymałego stopu w specjalnych formach, a w dalszej kolejności przygotowywane w taki sposób, żeby dało się w nich zamontować wszystkie konieczne podzespoły.

Samochód

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com
Głowice są elementami, jakie się stosunkowo rzadko psują, znacznie częściej uszkadzają się części, które się w nich umieszcza. W dobrze zaprojektowanych jednostkach napędowych wymiana dużej ich części jest jak najbardziej możliwa i nie nastręcza większych problemów, chociaż czasami zdarzają się trudniejsze sytuacje.

Jeśli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz czerpać dane, to zalecamy to omówienie. Przeczytasz tam wiele tekstów na analizowany tutaj wątek.

Mogą się jednak zdarzyć przypadki, gdy również sama głowica ulegnie uszkodzeniu, dzieje się to przeważnie w sytuacji, kiedy zimny silnik zostanie za bardzo przeciążony albo zerwie się pasek rozrządu. Obu tego typu przypadkom można bez większego problemu zapobiec, zwyczajnie należy ograniczać obroty na nierozgrzanym silniku i regularnie dbać o zmianę rozrządu – naprawa silników kończą się (odwiedź nas) głównie na naprawie głowicy.

W momencie, kiedy głowica zostanie uszkodzona , niezbędne będzie jej naprawienie albo założenie nowej. Z ekonomicznych powodów dużo praktyczniejszym rozwiązaniem będzie regeneracja głowic (we Wrocławiu jest firma Auto-Rege), ale należy się zabrać za to z dużym rozsądkiem. Przede wszystkim należy poszukać odpowiedniego warsztatu, który będzie się specjalizował w tego typu pracach. Wybranie przypadkowej firmy może skończyć się jedynie kolejnymi wydatkami, z tego też powodu warto poświęcić trochę czasu i rozglądnąć się za kimś pewnym i sprawdzonym. Planowanie głowic tak jak i pozostałe naprawy będą wymagać specjalistycznego sprzętu i dobrze wyszkolonych mechaników, warto się więc dowiedzieć, jak będzie to wyglądać w firmie, która będzie miała przeprowadzić naprawę. Ważne jest również stosowanie części zamiennych i materiałów najlepszej jakości, jedynie to da gwarancję tego, że głowica po naprawie będzie miała dokładnie takie same parametry, jak przed wystąpieniem usterki.

Comments are closed.