Press "Enter" to skip to content

Łazienka skandynawska – bardzo ciekawy minimalizm

Styl skandynawski to ograniczenie przepychu i prostota, biele i szarości. Jego sedno tkwi w tym, że wnętrza są jasne, funkcjonalnie zaaranżowane, wykończone materiałami naturalnymibądź uzyskanymi w procesie recyklingu. Jak zaaranżować łazienkę w stylu skandynawskim? Już śpieszymy z odpowiedzią!

nowoczesna łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy urządzamy w tym stylu łazienkę należy zacząć od dobrania właściwych kolorów ścian i podłóg. Wspaniałym pomysłem będzie bez połysku, szara podłoga (łatwiej ją utrzymać w czystości) oraz białe płytki na ścianach. Raczej oryginalnym pomysłem, jednak pasującym do klimatu skandynawskiego jest utrzymanie ścian wyłącznie otynkowanych. Parapety proponujemy zrobić drewniane – wnętrze ożyje dzięki intensywny odcień naturalnego drewna. W tym samym odcieniu warto dobrać szafkę na ręczniki oraz szafkę na kosmetyki, a także półeczkę pod lustrem. Jeśli chodzi o wannę, muszlę klozetową i umywalkę warto postawić na klasyczną biel. Jest to dobre rozwiązanie – wnętrze będzie jasne, uporządkowane. Do tego stalowe elementy armatury. W podobnych odcieniach wybrać należy oświetlenie – najlepiej górne światło plus boczny kinkiet (zobacz nowoczesne kinkiety do przedpokoju) przy lustrze. Sprawdź koniecznie: pomysł na skandynawską łazienkę.

W zależności od tego, jakiego efektu końcowego oczekujemy, powinniśmy zakupić odpowiednie elementy dekoracyjne. Musimy pamiętaćjednakże wciąż o prostocie wnętrza. Jeśli chcemy nieco rozweselić stonowane, zachowane w tonacji szarości i bieli wnętrze, dobrym wyborem będzie wybór dodatków w intensywnych, żywych kolorach – niebieski, czerwony, zielony, żółty, czy pomarańczowy na pewno ożywią wnętrze, dodając mu ciepła. Możemy także zainwestować w doniczkę, bądź dwie z żywymi roślinami. Choć najlepiej w klimat wnętrza(zobacz kanapy sofy z funkcją spania) dopasuje się drzewko bonsai lub fikus Beniamin. Możemy naturalnie oraz konsekwentnie postawić na dekoracje w odcieniach szarości i bieli, bez rewolucji. Wszystko zależy od naszego upodobań.

Comments are closed.