Press "Enter" to skip to content

Urządzamy nasz salon w angielskim stylu

Styl angielski to wyrafinowanie i szyk połączone z finezją oraz dobrym smakiem. Charakterystyczny angielski styl we współczesnej wersji oznacza dostojność połączoną z oryginalnymi dodatkami. Świetnie nadaje się do domów przestronnych, przede wszystkim salonów. Żeby stworzyć salon w angielskim stylu, koniecznie należy wiedzieć o kilku bardzo istotnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych kwestii w każdym stylowym salonie są oczywiście kolory. Angielski styl zazwyczaj kojarzy nam się z kremowymi, brązowymi barwami, które są niezwykle ciepłe, a równocześnie eleganckie. Wykorzystanie tych barw dotycz jednak nie tylko ścian, ale także mebli oraz podłóg. Jeśli decydujemy się na bardzo klasyczne, zdobione meble do salonu, powinniśmy wybrać stonowane, jednolite barwy. Jeżeli natomiast meble są bardzo skromne, proste i nowoczesne, możemy trochę zaszaleć, decydując się na np.

Jeśli pasjonuje Cię tego rodzaju zagadnienie, kliknij tu oraz zdobądź więcej informacji (http://aleklima.pl/). Warto zbadać omawiany w tym miejscu temat bardziej szczegółowo.

obrazy do pokoju dziecka, z oryginalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to w głównej mierze niezawodne miejsce na odpoczynek, dlatego nie można zapominać o wytwornych sofach z wieloma poduszkami. Tego typu dodatki muszą być wielobarwne i wykonane z miękkich tkanin. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku różnorodne kwiatowe motywy. Wszelkiego typu wzory oraz kontrastowe kolory idealnie ozdobią salon i nadadzą mu ciekawego charakteru.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnym dopełnieniem salonu stworzonego w angielskim stylu jest kominek, tworzący niezwykle intymną atmosferę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ten element wyposażenia wnętrz, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku, dlatego też należy skorzystać z innego rodzaju udogodnień, takich jak chociażby wkład elektryczny przysłonięty ozdobną obudową. Do tego warto pomyśleć o ożywiających żyrandole (sprawdź) roślinach, świecach bądź obrazach, które dodadzą wnętrzu polotu. W salonach zaaranżowanych w angielskim stylu można pozwolić sobie na dużą dawkę romantycznych, delikatnych motywów.

Nikogo zapewne nie zdziwią w takich pomieszczeniach kremowe ściany i sufity urozmaicone czerwonymi ozdobami. Jeśli jest to celowy zabieg, przemyślany i właściwie zaaranżowany, bez wątpienia będzie powodem do satysfakcji. Bardzo modnym obecnie rozwiązaniem jest także łączenie nowoczesnych akcentów ze stylizowanymi elementami.

Comments are closed.