Press "Enter" to skip to content

Łóżeczko dla malucha: jakie wybrać i co brać pod uwagę podczas wyboru?

Koniecznym elementem wyposażenia pokoju dziecka jest łóżko. Zakupując je zwróćmy uwagę nie tylko na jego kształt. W przypadku łóżka dla dziecka naprawdę istotna jest jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

W dużych sieciówkach jest

śpiące dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

tak ogromny wybór mebli dla dzieci, że dokonanie wyboru tak naprawdę nie jest łatwe. Różnią się one nie tylko wzornictwem, ale również materiałem, z którego je wyprodukowano. Wśród rodziców dużą popularnością cieszą się łóżka drewniane dla dzieci. Chętnie wybierane łóżka drewniane dla dzieci powinny być zrobione naprawdę precyzyjnie, a dane elementy jakie zostaną zastosowane do ich zrobienia i ukończenia powinny posiadać wymagane atesty stwierdzające, że są one dobre dla pociech. Wielu opiekunów staje często przed problemem, jak w małym pokoju pomieścić dwa łóżka, a do tego, jak jeszcze pomieścić biurko dla ucznia? Rozwiązaniem tego problemu mogą być łóżka piętrowe z biurkiem. Chętnie kupowane łóżka piętrowe z biurkiem pozwalają zagospodarować niewielki pokój, w którym będzie mieszkać rodzeństwo w różnym wieku.

Łóżko dla dziecka nie musi być zwyczajne. W sklepach odnajdziemy niezwykle wielki wybór łóżek pomalowanych przeróżnymi kolorami farb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić łóżko – (piękne zagłówki sprawdź to ) błękitne, czerwone, czy czarne. Jednak decydując się na wielobarwne łóżko dla dziecka musimy sprawnie sprawdzić, czy farby do jego pomalowania posiadają odpowiednie pozwolenia dziecka będą w stanie wywoływać alergię. Projektanci oferują łóżka dla pociech w różnych wymiarach.

łóżko z szufladą

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Należy zdecydować się na łóżko w trochę większym rozmiarze, będzie ono dobre, nawet gdy maluch troszkę urośnie. Regulowany zagłówek i szuflady które będą umiejscowione pod łóżkiem to dodatkowe elementy, które mogą być bardzo komfortowe. Bez względu na to, jakie łóżko wybierzemy należy zwrócić uwagę na jego bardzo ważny element, którym jest materac. Musi być komfortowy i nie może prowadzić do alergii. Dla dzieci zalecane są materace lateksowe, które nie uczulają, a zapewniają spokojny i zdrowy odpoczynek. Świetnie sprawdzają się w takiej sytuacji materace lateksowo-piankowe, kokosowe-piankowe oraz sprężynowe.One także mogą być w przypadku pociech stosowane bez żadnych obaw. Ich wybór w sklepach jest obecnie naprawdę szeroki.

Comments are closed.