Press "Enter" to skip to content

Różne funkcje pokoju dziennego

Dzisiejszy styl życia powoduje, iż salon częstokroć jest pomieszczeniem uniwersalnym. W większości wypadków stanowi otwartą przestrzeń scaloną z pomieszczeniem o innej funkcji: z jadalnią, hallem, czasami trzeba wygospodarować miejsce na domowe biuro.
Jakiego rodzaju strefy mogą znaleźć się w pokoju dziennym, jak wiele powierzchni należy na nie przeznaczyć jak też w jaki sposób je wydzielić? Strefa odpoczynku.

alarm przeciwpożarowy

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
To najistotniejsza strefa pokoju dziennego. Jej minimalny rozmiar to tyle, ile zajmie dwuosobowa kanapa oraz niewielki pomocniczy stolik. Jednakże rzadko komu starczy wariant minimum. W owej części staje jedna lub dwie sofy, komfortowe fotele jak też większy stolik kawowy czy też ławostół. Strefę wypoczynku można łatwo odgraniczyć stawiając meble wypoczynkowe – sofę fotele na dywaniku.

Czy masz pytania? (https://alena-firany.pl/firany-balkonowe.html) Nie wstydź się! My zapewne cenimy nawet najmniejszą próbę dyskusji. Więc oczekujemy na wiadomości od Ciebie.

Jesteś na dywaniku – jesteś w zonie relaksu.

W jaki sposób umeblować nieduży salon z jadalnią? Metod na to jest co najmniej kilka. I choć całokształt zależy właściwie od kształtu naszego mieszkania, to są uniwersalne reguły zagospodarowania tego typu powierzchni. Najważniejszą z nich jest dobór stosownego modelu stolika. W mniejszych wnętrzach najlepiej sprawdzą się rozkładane stoliki. Zajmą one niewiele miejsca, zaś po rozłożeniu zmieszczą całkiem dużą ilość ludzi. Istotne jest także samo usytuowanie stolika.

W zintegrowanej strefie dziennej dobrze ustawić jest go przy ścianie ewentualnie wyspie kuchennej – tak, aby przynajmniej jedna z jego krańców stykała się z płaszczyzną pionową. Pozwoli to zaoszczędzić całkiem sporo miejsca, gwarantując przy tym luźny dostęp. Idealnie w tej roli sprawdzą się stoły o tradycyjnej formie z kwadratowym czy też prostokątnym blatem.

Comments are closed.