Press "Enter" to skip to content

Czy łóżko piętrowe dla dziecka to odpowiednie rozwiązanie? Jakie mamy rodzaje, jakie wybrać?

Każdy z nas musi SPAć, tym bardziej dziecko, ponieważ jest to konieczne dla jego prawidłowego rozwoju. Sen umożliwia regenerację sił, na spokojnie utrwalenie w mózgu wszystkiego tego, co dziecko przez konkretny dzień się nauczyło.

To bardzo ważne, żeby dziecko odpowiednio dorastało, z tego względu też trzeba mu wybrać jak najlepiej dopasowane łóżeczko.
bezpieczeństwo

Autor: artdecor24.pl
Wybór jest na szczęście bardzo duży, jednakowoż co poczynić, jak mamy dwójkę lub więcej dzieci, a pokój wcale nie wygląda na duży? W tego typu sytuacji właściwym wyjściem są łóżeczka piętrowe. I tu mamy dużo opcji, gdyż są przykładowo klasyczne piętrowe łóżka, czyli jak sama nazwa wskazuje, te najbardziej powszechne, które są również najczęściej spotykane w dziecięcych pokojach. Kolejny typ – narożny to 2 łóżka umiejscowione względem siebie prostopadle.
lasy

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada jest tu nieskomplikowana, gdyż niższe po prostu ułożone jest wzdłuż jednej ściany, wyższe przy kolejnej ścianie.

Zaciekawił Cię tytuł tego tekstu? Koniecznie sprawdź opracowanie (https://www.takaposciel.pl/posciel-bambusowa-160×200), tam znajdują się jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę dobrze je zobaczyć.

Na łóżku dolnym mamy więcej miejsca, dzięki temu dziecko może tam komfortowo spać, a w ciągu dnia się bawić. Jesteśmy w stanie też kupić wysuwane łóżko łóżka tapicerowane piętrowe. To interesujące rozwiązanie, gdyż jak je złożymy zajmuje wyłącznie tyle przestrzeni, co jedno łóżko. To rewelacyjna opcja dla maluchów, nie ma bowiem obawy, iż maluch spadnie z wysokości. Jeżeli natomiast mowa o modułowym meblu to warto pamiętać, że oba łóżka możemy rozdzielić, więc zyskujemy dzięki temu rozwiązaniu większą ilość miejsca.

Najlepiej pomyśleć, jaki typ łóżeczka będzie najlepszy dla naszego dziecka. Z pewnością łóżka piętrowe to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy, by nasze dzieci dobrze się wysypiały, to też świetna opcja, aby zyskać bardzo dużo miejsca w pokoju.

Comments are closed.