Press "Enter" to skip to content

Rady na temat zastosowania piasku kwarcowego

Tłucznie naturalne odgrywają niebanalną rolę w specjalności budowlanej. To od nich zależy bowiem stan tynków, betonów bądź fasady, bo właśnie do ich zrobienia są wykorzystywane piaski i żwiry kwarcowe. Po stosownej obróbce są użytkowane w różnorodnych wyrobach chemii budowlanej.

piasek

Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Kwarcowe kruszywo (szczegóły w podanym źródle) naturalne konieczne jest podczas produkcji klejów, mas szpachlowych, suchych zapraw, żywicznych struktur posadzkowych, a także wytwórczości polimerobetonu. Kruszywa kwarcowe są uszlachetniane w trakcie tworzenia. Są oddawane kilkukrotnemu przemywaniu i wysychaniu, a później frakcjonowaniu. Dzięki sferycznemu układowi ziaren i wysokiej składu kwarcu, kruszywo to jest bezkonkurencyjne w budownictwie. Poprzez różną wielkość ziaren piasku i żwiru kwarcowego, jest możliwość zrealizować niezwykle afektowane pomysły. Zarówno piasek kwarcowy (piaski formierskie Sandmixu) jak i żwir kwarcowy czy żwirek suszony są nadzwyczaj twarde i odporne na ścieranie. Idealnym przedsięwzięciem jest użycie go do tynków obrzeżnych, gdyż jest wytrzymały na zmieniające się warunki atmosferyczne. To naturalnie ta solidność zapewnia zastosowanie go nie tylko w środku, ale i na zewnątrz budynku. Dzięki twardości kwarcu, tynki te jest możliwość nakładać też tam, gdzie znajdują się znaczne obciążania. Tynk z zastosowanym piaskiem kwarcowym, zapewnia zarówno dekorację ściany jak i jej ochronę. Do kupienia jest także kolorowane kruszywo (strona) kwarcowe i znajduje stosowanie w wielu dziedzinach między innymi w produkcji zlewozmywaków, blatów, parapetów, tynków mozaikowych w dekorowaniu.

kamienie

Autor: *Light Painting*
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki najnowocześniejszej i profesjonalnej technologii wytwórczości barwione kruszywa kwarcowe charakteryzują niezwykle wysokie parametry techniczne, jakościowe oraz ładne.

Stosowanie dokładnie wyselekcjonowanych pigmentów zapewnia dużą trwałość na promieniowanie UV, trwałość koloru oraz jego szczególną warstewkę. Kruszywo kwarcowe opracowane celowo do stosowania w otwartych posadzkach z kamienia. Stosowne do układania bogato ozdabianych kamiennych kobierców wszędzie tam, gdzie obowiązują skrupulatne potrzeby estetyczne.

Comments are closed.