Press "Enter" to skip to content

Jak oświetlić przedpokój?

Przedpokój jest zazwyczaj urządzany głównie jako pomieszczenie, które powinno być funkcjonalne. To świetnie, gdyż faktycznie pełni ważną rolę w domu. Tyle że warto pamiętać, że wnętrze to musi się także dobrze prezentować. Co to znaczy dobra prezencja w przypadku tego wnętrza? Na pewno pomocne będzie właściwe oświetlenie. Lampy do przedpokoju muszą wyglądać jak te, które można spotkać w Twoim pokoju gościnnym i ewentualnie innych pokojach. Z jakiego powodu akurat tak powinno być? Gdyż przedpokój, jak widać już po nazwie, jest pomieszczeniem, które musi przedstawiać klimat całego mieszkania. Także z perspektywy estetycznej.

przedpokój

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Z drugiej strony przydatna będzie tez choćby jedna mocniejsza lampa, dzięki której da się bez problemu korzystać z przedpokoju – dowiedz się więcej. W końcu to tu wkładasz buty, płaszcz, czasem wybierasz też elementy wierzchniej odzieży. Powinieneś mieć dobrą widoczność. Dobre oświetlenie będzie przydatne także dla gości, którzy nie mają tak dobrego rozeznania odnośnie Twojego przedpokoju tak jak Ty. Z pewnością nie lubią się obijać o elementy wyposażenia w słabo oświetlony przedpokoju.

Do rozświetlenia przyda się również duże lustro (więcej i więcej) do przedpokoju. Chociaż nie generuje własnego światła, to idealnie rozprowadza to tworzone przez lampy. Dowolne zwierciadło we wnętrzu to prawie jak dodatkowa lampka. Lustro – bezpłatny dostęp – ponadto pasuje doskonale we wnętrzu niedużych pokoi. Za jakiego powodu? Ponieważ świetnie wizualnie rozciąga

lustro

Autor: Henry Hemming
Źródło: http://www.flickr.com

przestrzeń.

W tej kwestii sprawdza się jeszcze lepiej aniżeli jasne barwy ścian i mebli. No i rzecz jasna zwierciadło w przedpokoju pełni ważną rolę od strony użyteczności. Możesz dokonać ostatnich poprawek, przejrzeć się czy dobrze wyglądasz. Taką samą zaletę docenią osoby, które wpadną w odwiedziny. Jeżeli nie masz miejsca na osobne zwierciadło, dobrze jest nabyć mebel wielofunkcyjny.

Comments are closed.