Press "Enter" to skip to content

Pomysłowe porady w jaki sposób urządzić małą sypialnię

Kupując nowe mieszkanie lub dom pierwszą sprawą jaką musimy zrobić jest wybranie przeznaczenia poszczególnych pokoi. Największe pomieszczenie zazwyczaj przeznaczamy na tzw. salon, zwany także pokojem gościnnym. Mniejsze pomieszczenia najczęściej przeznaczamy na sypialnię, biuro, bawialnię dzieci, itp.

meble do sypialni

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Pokojem nocnym często staje się malutkie pomieszczenie, ponieważ twierdzimy, iż będziemy tam jedynie spać. To złe myślenie. W sypialni spędzamy sporo czasu i niejednokrotnie jest to pomieszczenie do wypoczynku także podczas dnia. Małą sypialnię należy więc tak zaplanować, by dawała wrażenie sporej i przestrzennej. Centralnym meblem w każdej sypialni jest łoże. Wybierając je trzeba kierować się naszą wygodą – wygląd jest sprawą drugoplanową, przecież nie wprowadzamy gości do sypialni.

To warte zerknięcia (http://www.zleceniomat.pl/remont-wykonczenie-salonu/) teksty, zatem nie wahaj się i sprawdź je – to analogiczna tematyka, która jest niewątpliwie godna zainteresowania.

Jeżeli sypialnia jest maleńka, nie można kupować łóżka z grubymi, wysokimi czy ozdobnymi wykończeniami ponieważ da to złudzenie, że sypialnia ma mniejszą powierzchnię. Więcej wskazówek znajdziesz tutaj: szerzej na ten temat

W sypialni, przy łóżku powinniśmy dać szafka nocna na budzik, telefon czy lampkę nocną. Dużo osób chce dać w sypialni TV. Nie jest to za dobry pomysł, ale jeśli już nie mamy innej możliwości, to nie wstawiajmy wraz z TV szafki RTV. Idealniejszym rozwiązaniem jest powiesić telewizor na ścianie (polecana witryna).

Mała sypialnia w kolorze białym

Autor: www.lovingit.pl
Źródło: www.lovingit.pl
Gadżety oraz inne drobiazgi zminimalizujmy w tym pokoju do minimum. Musimy mieć na uwadze, że mamy tam głównie relaksować się i odpoczywać. Niech na szafce leży jedynie skrzyneczka z biżuterią i dwa-trzy zdjęcia z bliskimi. Unikniemy wtedy bałaganu, która będzie nie pozwalać wypocząć. Również nie należy wieszać nic nad łóżkiem, powinniśmy mieć dużo przestrzeni nad sobą. Niewskazane są szczególnie ciężkie półki – warto sobie zawiesić duże zdjęcie, albo malowidło.

Comments are closed.