Press "Enter" to skip to content

Niekiedy pojawia się pytanie, co będzie lepsze w sklepie – lada chłodnicza czy może regał? Co sądzisz, co lepiej wybrać?

Wielu właścicieli osiedlowych sklepów spożywczych często nie jest świadoma, co wybrać, czy kupić ladę chłodniczą, a może na regał? Można wpaść również myśl, że raczej najdogodniej będzie jak się kupi oba urządzenia. Z pewnością nie opłaca się kupowaćna zapas dodatkowych sprzętów, ponieważ wybór właściwego urządzenia z funkcją chłodzenia wspomoże w określeniu asortymentu oraz określenie formy sprzedaży.

Lady chłodnicze są najdogodniejsze do pracy na stanowiskach z mięsem, lecz także wędliniarskich i nabiałowych. Czyli zawsze tam, gdzie produkty wybrane przez klienta kraja, waży i wydaje sprzedawca. Lady chłodnicze pozwalają na wystawienie na jednej poziomej płaszczyźnie ekspozycyjnej sporą ilość artykułów, do których dostęp będzie miała jedynie personel. Klienci zaś oglądają je przez szybę przednią i zamawiają określone produkty u pracownika sklepu. Urządzenia tego typu posiadają często kolejną komorę przechowalniczą, dzięki nie pracownik łatwiej może uzupełnić braki na wystawie.

sklep spożywczy

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com

Regały chłodnicze pozwalają zaś na ekspozycję produktów wymagających niskiej temperatury w sklepach samoobsługowych. Artykuły są wystawiane pionowo na regałach, w taki sposób regał zajmuje na pewnoo mniej miejsca niż lada.

Jeśli publikowany tekst pochłonął Cię całkowicie, to sprawdź także inny oryginalny serwis (https://www.okurczaki.com.pl/), który niewątpliwie posiada nie mniej ciekawe dane.

Klienci sami wybierają decydując się na produkty, które znajdują się na regale. Równocześnie w ten sposób można zbywać tylko produkty spożywcze w opakowaniach, takich jak butelki, kartony, kostki. Do najbardziej znanych krajowych producentów witryn i regałów chłodniczych zaliczają się Mawi, Cebea oraz Rapa. Jak więc można zauważyć to czy wybierzemy ladę chłodniczą czy może regał, jest zależne od wielu czynników. zwłaszcza musimy ustalić, co będziemy zbywać i jakiej wielkości chcemy mieć sklep.

Jeżeli mamy sklep mięsny to kłopotu w zasadzie nie ma, bo wiemy, że liczą się dobre lady chłodnicze. jeżeli zaś posiadamy sklep spożywczy, to najpewniej zdecydujemy się na ladę chłodniczą, ale być może regał równieżbędzie niezbędny. Większość jest zależna od wielkości naszego sklepu, bo w końcu znaczniejszy sklep, a do tego samoobsługowy to zdecydowanie większe szanse ekspozycyjne i aranżacyjne. Najlepiej takiego sprzętu szukać w internecie wpisując przykładowo w wyszukiwarkę frazę lady chłodnicze Poznań.

Comments are closed.