Press "Enter" to skip to content

Czy korzystnie kupować starsze auto? Przykładowo takie jak Nissan Primiera? Przekonaj się, co wiadomo w tym temacie

zaprojektowana i dobrze wyposażona limuzyna klasy średniej nie odnotowała rynkowego sukcesu. Nie budzi również większego zainteresowania na rynku wtórnym, więc ceny topnieją dosyć szybko. Czy opłaca się zakupić przechodzonego Nissana Primera P12?

samochód corolla

Autor: Ian Armstrong
Źródło: http://www.flickr.com
Premierowa generacja Primery pojawiła się w salonach Nissana w 90 roku. Sześć lat później koncern przedstawił Primerę P11. W dwa tysiące drugim roku, czyli po fuzji Nissana oraz Renault, przyszedł czas na Primerę P12. Nie jest to jednakże japońskie Renault, jak powtarzają złośliwi. Prace nad Primerą miały już miejsce przed zaaranżowaniem międzykoncernowych relacji. Samochód miał utrudnione zadanie. Przyszło mu zawalczyć o klienta z mocnymi konkurentami. Nissan wierzył jednakże, że Primera będzie w stanie zaistnieć w pokaźnym towarzystwie. Na sukces miały pracować bardzo bogate wyposażenie, rozwinięta elektronika oraz unikalna stylizacja.

Linię nadwozia pozostawiono w nietypowej konwencji. Styliści zdecydowali przygotować niemalże jednobryłowe auto klasy średniej. W tymże celu krzywiznę maski dość płynnie złączono z linią przedniej szyby, dachu oraz klapy bagażnika. Prototyp Primery P12, czyli Nissan Fusion, ujrzał światło dzienne w 2000 roku, podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu.

Interesuje Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to zobacz ten unikalny serwis www (http://www.autopietrzak.pl). Znajdziesz w nim informacje, które będą dla Ciebie wartościowe.

Następnie na drogi wyjechał produkcyjny model – niemal identyczny z prototypem. Japońskiej firmie należą się brawa za odwagę. W czasie debiutu Primera, określona wedle koncepcji Monosilhouette, wyglądała futurystycznie. Niektórzy twierdzili wręcz, że projekt jest za bardzo nowatorski. Po wielu latach P12 wciąż wygląda świeżo i nowocześnie, więc praca projektantów nie poszła na marne. Również wnętrze odbiega od tego, co mogliśmy oglądać w samochodach z pierwszych lat XXI wieku.

Czerwony samochód

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com
Panel wskaźników umieszczono w centralnym punkcie deski rozdzielczej. Pod nim znajdziemy ekran systemu multimedialnego N-FORM oraz mocno pochyloną konsolę środkową. Wiadomości odnoszące się ustawień nawigacji, wentylacji czy systemu audio są prezentowane na ekranie. Określonymi funkcjami jesteśmy w stanie sterować za pomocą przycisków, pokręteł i wielofunkcyjnego dżojstika. Zestaw może sprawiać wrażenie zbytnio zaawansowanego, lecz użytkownicy Primery bardzo zachwalają rozwiązanie. Inne elementy, jak nprzykładowo linka sprzęgła Nissan zostały wprowadzone, jak w najlepszych modelach tej marki.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/osprzet-odkurzaczy-techkar/rury-odkurzaczy-techkar,2,3594) posiada jedynie użyteczne informacje, które zapewne Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że należałoby na niego wejść.

Tak więc pomimo że ten samochód nie jest aktualnej świeżości, to zdecydowanie warto kupić go jako auto używane. To naprawdę okaz solidności.

Comments are closed.