Press "Enter" to skip to content

Samochód – dowiedz się jak się o niego troszczyć?

Samochód ma obecnie chyba właściwie każdy z nas. Nie jest to zazwyczaj niewielki wydatek, wielokrotnie długo oszczędzamy, by móc sobie na niego pozwolić. Dlatego kiedy nareszcie suma na koncie zaczyna być właściwa, jesteśmy niesłychanie uszczęśliwieni, skaczemy wręcz z radości. Szybko zaczynamy rozglądać się za pożądanym modelem auta.

lampa uliczna

Autor: Alexandra Zakharova
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądamy ogłoszenia, aukcje internetowe, wśród spotkanych na ulicy samochodów wypatrujemy takich z ofertą na szybie. Cieszymy się, iż nareszcie będziemy mogli o wiele wygodniej oraz szybciej się przemieszczać, odpuścimy sobie komunikację publiczną. Dobrze jednakże pamiętać, że jeżeli chodzi o auto, koszty nie skończą się na samym jego kupnie. Całkiem przeciwnie można rzec, iż to dopiero ich początek. Ubezpieczenia, paliwo, przeglądy, naprawy – za wszystko należy płacić i to dość dużo. A im samochód (sprawdź te propozycje) ma więcej lat, tym częściej jest popsuty. Niekiedy należy w nim reperować tak naprawdę wszystko – silnik, akumulator akumulatory do alarmów agm i wiele innych części.

Gdy już zakupujemy samochód, warto także pomyśleć o garażu. Pamiętajmy, że w ten sposób zwiększymy jego sprawność, spowodujemy, że będzie on nam zdecydowanie dłużej służył. Jest to w związku z tym wydatek, jaki się zwraca. Jeżeli zamieszkujemy we własnym domu, posiadamy naokoło niego kawałek działki, garaż nie może stanowić najmniejszego problemu. Możemy go po prostu wbudować w dom lub postawić obok, starczy kilka kawałków blachy. Trudniej jeśli mieszkamy w mieście, w bloku. Tutaj zwykle nawet jeżeli garaże są w pobliżu, to ich ilość jest ograniczona oraz nie każdy mieszkaniec ma możliwość, by z niniejszego „luksusu” skorzystać.

Załóżmy jednakże, że chcielibyśmy zakupić garaż oraz mamy do wyboru kilka. Na co zatem zwrócić uwagę? Na pewno na umiejscowienie. Postarajmy się, żeby nasz garaż był położony w dość bezpiecznym miejscu – dobrze oświetlonym przez lampy uliczne led, jak również w miejscu obserwowanym przez ochronę lub policję. Poza tym każdemu chyba zależy, by garaż leżał blisko jego miejsca zamieszkania – po to przecież kupujemy auto, żeby przemieszczać się o wiele szybciej oraz sprawniej. Najlepiej jednak udajmy się po prostu do spółdzielni mieszkaniowej i spytajmy, co ma nam ona do zaoferowania. A dopiero potem wybierajmy.

Comments are closed.