Press "Enter" to skip to content

Lemiesz – czyli, najłatwiej zużywająca się część używana z pługa

Co to bywa lemiesz oraz do jakiego typu maszynek jest potrzebny? Jakie jest jego najważniejsze zadanie oraz z jakiego powody tak prosto się zużywa? W jakim miejscu istnieje możliwość go znaleźć oraz jak dużo może kosztować? To wszyściutko oraz jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemu odnajdziesz w naszym nowym – dopiero co wydzierganym – tekściku!
Osadzona na dole część korpusu pługa, która to odcina tak nazywaną „skibę” od gleby (nazywanej calizną) – w ten sposób w skróceniu można podać definicję, co to jest lemiesz.

lemiesz

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jest to jednakże wszystko, co dobrze jest na jego temat po opowiadać, a co zaraz Państwu opowiemy. Lemiesz bywa przede wszystkim tworzony ze stali trudnościeralnej – która jest kuta lub odlewana oraz jak zostało już napomknięte w temacie, jest najłatwiej zużywająca się cząstką pługa. Jest to spowodowane najbardziej często złym zainstalowaniem zabezpieczeń, tudzież nawet ich braku – z owego powodu lemiesz zaraz po zderzeniu na przykład z kamieniem, ścina śrubki, na których to jest zainstalowany (najczęstszą sumą owych śrub bywa liczba 3), przez co tak nazywany „dziób” lemiesza może ulec wygięciu, co siłą rzeczy może spowodować, że owa część zaprzestaje nadawać się do użytku. Choć nie każdziutki o tym ma możliwość mieć pojęcie, pług (informacje pług śnieżny) to przede wszystkim narzędzie rolne oraz ma w posiadaniu dość dużo odmian użytkowych. Nas jednak dzisiaj interesuje jedynie lemiesz, który to można zakupić w wielu miejscach, jednak najczęściej na zamówienie.

W tych czasach prosto można zakupić lemiesze nie tylko nowe, ale również używane, dzięki takim platformom jak choćby OLX, czy też Allegro, które to oferują obie opcje w bardzo różnych cenach.

Comments are closed.