Press "Enter" to skip to content

Konto osobiste, dobre strony jego użytkowania

Znajdziemy wiele powodów, dla których należy korzystać z rachunku w banku. A najbardziej istotnym jest ten, iż będąc jego właścicielem chronimy zgromadzone środki przed złodziejem. Na konto wpływają zarobki. Jeśli zarabiamy w wielu firmach, nie musimy jeździć po pensję, ani tracić czas w kolejce na poczcie. Posiadając konto, możemy także zlecić bankowi polecenie zapłaty. To daje gwarancję, że np., nie zapomnimy opłacić telefonu czy telewizji. A wiadomo, że za takie zapominalstwo można zostać ukaranym odcięciem ich dostępu.

bank

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy też stać w kolejkach – należy tylko wybrać taki bank, który posiada dobrze rozwiniętą sieć darmowych bankomatów. Aby wybrać najlepsze konto osobiste możemy przeczytać ich rankingi, jakich w internecie jest spora ilość – wystukując w wyszukiwarce frazę: konto osobiste ranking – .

Banki nie bez powodu premiują najbardziej aktywnych użytkowników. Spodziewają się nie tylko tego, że skutecznie ich przy sobie zatrzymają, ale również, że uda im się im zaproponować ciekawe produkty finansowe. W związku z tym, dosyć częstą praktyką jest oferowanie zniesienia opłaty za konto lub kartę, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia czy dokonywania przelewów.

Niektóre banki posuwają się jeszcze do przodu i proponują zwrot części wydatków, dokonywanych kartą. Oczywiście, pod pewnymi warunkami, np. jeżeli są to zakupy spożywcze w hipermarketach lub inne w sklepach internetowych. Niekiedy można też otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na stacji benzynowej. Inne banki potrafią zwrócić 1,2,3 opłat za gaz czy telefon, które zrealizujemy z premiowanego konta. Wyjątkowo ”zaangażowani” klienci są w stanie zarobić do 400 złotych

bank

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

rocznie. To najbardziej pokaźny pułap rocznego zwrotu gotówki.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy program do ksiegowosci tego opisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twoje niepewności.

Spora część banków proponuje klientom też aplikacje mobilne, czyli możność zarządzania kontem w każdym miejscu i o każdej porze. Wprawdzie aplikacje nie dają jeszcze takich możliwości jak tradycyjna bankowość internetowa, mimo to dla wielu osób jest to bardzo duże ułatwienie.

Comments are closed.