Press "Enter" to skip to content

Płytki elewacyjne nie tylko umożliwiają idealny design lecz także dają kolejne korzyści ocieplenia wnętrza oraz budynku

Zwracamy dość wielką uwagę na estetykę naszego mieszkania. Miejsce zamieszkania w domu nieotynkowanym, w którym widać niedoróbki, jest odrapany lub uszkodzony psuje całe otoczenie i nasz komfort.

Żeby nasz dom wyglądał fajnie i miał odpowiedni wygląd, dość często wykorzystuje się elewacje domu. Dobra elewacja unosi walory wizualne budynku oraz otoczenia, co sprawia, że mieszkamy w nim bardziej komfortowo.

kamienice

Autor: Reinhold Polska
Do wykończenia nawierzchni domu używamy nowoczesne płytki drewnopodobne, które wyglądają na budynku naturalnie oraz zrobione jest prostą oraz szybką technologią instalacji. Ich głównym plusem jest solidność na warunki pogodowe. Wykorzystuje się też do elewacji domu kamienie, ceramikę modnej generacji oraz imitację towarów naturalnych. To niezwykle trwałe, ładne, adomu (poznaj szczegóły)wnocześnie efektywne produkty, jakie dodają budynkom szlachetnego wyglądu oraz nie wymagają konserwacji. Elewacje wolno robić zewnętrzną, jak też wewnętrzną.

Kamień elewacyjny jest też potraktowany jako element zdobniczy budynku, pozwalająca wyróżnić zewnętrzne ściany domu, jak . Płytki cegłopodobne i kamieniopodobne odznaczają się naturalnymi atutami estetycznymi, jakie też gwarantują dodatkowe ocieplenie domu. Jeżeli chodzi o kamień elewacyjny cena jest uzależniona od rodzaju kamienia. Płyty cementowo-włóknowe nie należą do tanich metod wykończenia elewacji, najczęściej używa się je na kawałkach murów.

Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
Cena płyty to około 110-150 zł za m2. Decydując się na taki kamień elewacyjny cena jest wyższa w dodatku o ruszt 40-70 zł za m2 i instalacje 70-100 zł za m2. Najtańszą elewacją jeśli chodzi o płytki drewnopodobne to siding.https://anplast.pl/ uszczelnianie dachuMożna już zakupić je za koszt 30-50 zł za m2. Płyty HPL laminowane z rdzeniem papierowym można kupować za około 100 zł za m2. Do tego wchodzi następny koszt za tynk oraz montaż. Wartości kamieni elewacyjnych czy też płytek drewnopodobnych można znaleźć w sklepach, takich jak między innymi Castorama, Praktiker czy Leroy Merlin i w pozostałych firmach zajmujących się wykończeniami.

Comments are closed.