Press "Enter" to skip to content

Dobra energia wydobędzie się ze słońca. Przekonaj się jakiego rodzaju korzyści oferują kolektory słoneczne

By mieć w domu ciepłą wodę, podgrzewamy ją nieekologicznym węglem alo kosztownym olejem opałowym. Alternatywą dla tego rodzaju paliw, staje się gaz ziemny, ale niestety, jest on możliwy do osiągnięcia jedynie w miejscach, przez które będzie płynąć sieć gazowa. Jakie jeszcze mamy możliwości?

Kolektory słoneczne

Autor: VELUX Polska Sp. z o.o.
Doskonałym rozwiązaniem mogą być kolektory słoneczne – . To instalowane na dachach urządzenia w formie paneli z blachy, które konwertują energię płynąca ze słońca (a więc coś, co nic nie kosztuje i dostępne dla każdego), na energię cieplną. Zwykle jest ona wykorzystywana do ogrzewania wody,ale może wykorzystać się ja także do podgrzewania pomieszczeń. Jest to energia czysta, możliwa do odnowienia i przyjazna środowisku.

Jednak i kolektory nie są wolne od wad. Koszt zainstalowania jest dość drogi, przez co mnóstwo z nas nie ma szans sobie na nie pozwolić. Z pomocą może nam przyjść rząd, który zakłada dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu mamy okazję zaoszczędzić nawet 45% kosztów całej inwestycji. Możliwe, że zaciągniemy w banku kredyt na całe przedsięwzięcie, a które potem udokumentujemy. Potem możemy się starać o zwrot kosztów od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Kolektory słoneczne (czyli tzw. solary) todoskonałe rozwiązanie dla wszystkich, dla kogo los naszego środowiska nie jest obojętny,jak również kogo mogą przerażać rosnące koszty eksploatacyjne w czasie wykorzystania standardowych paliw. Nie bez znaczenia jest również fakt, ze nasz kredyt na tę inwestycję, w sumie w połowie zostaje spłacony przez państwo.

Kolektory na dachu

Autor: VELUX Polska Sp. z o.o.
Kolektory słoneczne to same korzyści, przede wszystkim finansowe. Koszty większości zwykłych źródeł są coraz większe. Zwiększają się i będą rosnąć, zaś koszty energii słonecznej, zupełnie przeciwnie. Im większa stanie się produkcja tego rodzaju urządzeń, tym będą one mniej kosztować. Co ważne, istnieją doskonałe korzyści proekologiczne i niezależności energetycznej.

Czy szukasz na stronie oczyszczacz czegoś bardzo interesującego? Zachęcamy w takim razie do następnego wpisu. Należy tylko wejść w ten link.

Do produkcji ciepła kolektory słoneczne nie stwarzają szkodliwych związków, nie spowodują zwiększania dziury ozonowej, nie zanieczyszczają środowiska. Bardzo dużo przedsiębiorstw posiada w swojej ofercie kolektory. Zobacz ofertę kolektory słoneczne łódź i wybierz, jak najlepiej.

Comments are closed.