Press "Enter" to skip to content

Dlaczego kamień naturalny stał się bardzo dobrym materiałem do budowy i wykończenia ogrodów.

Jednym z najlepszych i też najczęściej używanych materiałów wykorzystywanych jako budulec w ogrodach jest naturalny kamień. W sumie będzie się on sprawdzał w każdej stylistyce, czy będzie to ogród nowoczesny, czy też w stylu wiejskim, to w każdym takim przypadku kamień tam spasuje. Zwłaszcza, że rozmaitych jego rodzajów jest ogromna ilość, więc i okazji na wykorzystanie także sporo będzie.

otoczaki, kamień

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com
Część kamieni, takich jak bazalt, porfir czy granit są niezwykle twarde i wytrzymałe, z tego też powodu wykorzystuje się je przeważnie na murki, ogrodzenia czy nawierzchnie.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj.

Także bardzo często używane wapienie oraz piaskowce są znacznie delikatniejsze, dlatego też można je zaimpregnować specjalnymi środkami, żeby mogły dłużej służyć. (kamień do ogrodu) Dzięki najróżniejszym rodzajom kamieni, które się różnią między sobą kolorem, wyglądem i mechanicznymi właściwościami można je naprawdę efektownie komponować. Naturalne kamienie przeważnie wykorzystuje się w ogrodach na powierzchnię chodników, elewacje czy murki, lecz mają także ogromne znaczenie dekoracyjne, czyli wszelakie oczka wodne, skalniaki czy nawet samodzielne głazy.

ogórd, kamienie

Autor: e-ogrody.com
Wybierając kamień do ogrodu należy w pierwszej kolejności się dowiedzieć, do czego będzie on wykorzystany- przykłady zastosowań znajdziesz tu : Firma Kamieniarska Kohut. Kamień sprzedawany jest pod wieloma różnymi postaciami, różni się głównie wielkością kamyków. Na wysypywanie ścieżek czy alejek potrzebny będzie drobny gryz. Do budowy murków bardziej praktyczne będą większe elementy, a jeszcze innych kamieni będzie się potrzebować do wykonania oczka wodnego czy skalniaka. W tych ostatnich zastosowaniach bardzo dobrze sprawdzą się najróżniejsze otoczaki, czyli kamienie o zaokrąglonych kształtach, z reguły powstałych w wyniku działania wody. Ze względu na duże zapotrzebowanie otoczaki wytwarza się obecnie także w sposób mechaniczny, przez to ich propozycja jest dużo szersza, niż kamieni które naturalnie występują. Mają one bardzo zróżnicowane rozmiary, przeważnie będzie to między kilka milimetrów a kilkanaście centymetrów.

Zapewniamy Ci dostęp ekstra do następnych bardzo ciekawych wpisów, które umieściliśmy na odrębnej stronie. Wystarczy jedynie wejść w poniższy link.

/J]

Comments are closed.