Press "Enter" to skip to content

Czemu dobrze wybrać granit? Jakie zalety ma tego typu materiał? Jak jesteśmy w stanie go wykorzystać w urządzaniu wnętrz?

Granit, a także pozostałe naturalne kamienie to wytwór natury, od bardzo dawna cieszy ludzkie oko wielką ilością barw oraz faktur. Stale odkrywane są nowe złoża, dzięki którym skały te stale urozmaicają i potrafią zaskoczyć każdego z nas. Co najkorzystniej wiedzieć w tym temacie?

Granit to naturalny wytwór, więc warto wiedzieć, że charakteryzuje go określona nieprzewidywalność. Próbki i wzorniki oddają całkowitą charakterystykę materiałów, lecz nie można zapominać, że powstające w naturze skały mogą być przyozdobione bardzo różnorodnie. Bez wątpienia, kamień granitowy jest zdecydowanie solidny i wytrzymały. Granit jest krystaliczną skałą magmową, która składa się przeważnie ze skalenia alkalicznego, kwarcu a także plagioklazu – .

granit, kostka granitowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Standardowa wielkość ziaren to 1-25 milimetrów. Wydobywa się go z ziemi w postaci skalnych bloków, jakie w dalszej kolejności są cięte na odpowiedniej grubości slaby. Później poddawane są różnorodnej obróbce szlifierskiej i cięciu. Granit cechuje się na pewno wielką twardością oraz mniejszą nasiąkliwością. Duża liczba osób bierze to pod uwagę w czasie budowy domu, bo granit (www.kamieniarstwo.pl/) jest bardziej wytrzymały na różne czynniki atmosferyczne. Ażeby jednakże tak było należy o niego odpowiednio się zatroszczyć. Powinniśmy pamiętać, iż struktura granitu ma mikro szczeliny, więc świetnie chłonie wodę lub tłuszcze. Tak więc tylko dobra impregnacja zabezpieczy go właściwie, żeby mógł ozdobić schody czy posadzki przez bardzo długi czas. W ten sposób też, jak kostka granitowa producent musi być dobrany jak najlepiej – kliknij.

Żeby granit służył nam jak najdłużej należy go właściwie pielęgnować oraz czyścic z zabrudzeń. Obowiązkowa jest impregnacja. Najbardziej odpowiednie są do tego celu standardowe środki do konserwacji kamieni naturalnych. Granit z pewnością jest o wiele bardziej odporny niż inne materiały, więc nie istnieją przeciwwskazania, co do wykorzystywania środków czyszczących.

Wykonasz krok do przodu, jeżeli zobaczysz, co zawiera rzetelna oferta. Przekonaj się, że naprawdę dane na niej zawarte są przydatne.

Są jednakowoż wyjątki, takiego rodzaju jak proszki czyszczące mające w swoim składzie pumeks albo kwasy (amoniak). Najkorzystniej więc używać łagodnych, biodegradowalnych i bezzapachowych środków czyszczących. Do polerowania powierzchni gładkich najbardziej korzystna będzie miękka szmatka.

Comments are closed.