Press "Enter" to skip to content

Klimatyzacja w domku

Klimatyzator jeszcze nie tak dawno uznawany był za zbytek. Jednak dzisiaj klimatyzacja w mieszkaniu spotykana jest coraz nagminniej. Najpopularniejsze są klimatyzatory split albo przenośne.

Jeżeli w domu jest za gorąco, klimatyzator (https://aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-kasetonowe) przyda się z pewnością. Powinno się tylko przemyśleć jego wybór, ażeby ostatecznie nie być rozczarowanym z rezultatów klimatyzacji. Klimatyzatory bywają przenośne albo mocowane na stałe, jednoczęściowe bądź składające się z 2 części (typu split). Są również systemy do obsługi wielu pomieszczeń, składające się z paru członów powiązanych w jeden układ, tak zwana klimatyzacja multisplit. Wszystkie klimatyzatory potrafią schładzać powietrze, niektóre także je nagrzewać. W tańszych przyrządach służy do tego elektryczna nagrzewnica, droższe działają niczym pompa ciepła, dzięki czemu biorą znacznie mniej energii elektrycznej w czasie ogrzewania. Jak dopasować moc klimatyzatora? Klimatyzator montuje się głównie po to, by chłodził, więc najważniejszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, poszukując stosownego przyrządu, jest jego wydajność chłodnicza.
Drzwi tarasowe

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób funkcjonuje klimatyzacja domowa? Do precyzyjnego doboru klimatyzacji potrzebne są nieco zawiłe obliczenia. Wyliczenia zostaw fachowcom.

Jaki klimatyzator – przenośny czy może stacjonarny? Zdaje się, że klimatyzator mobilny będzie praktyczniejszy, bowiem możesz go ustawić tam, gdzie akurat pragniemy schłodzić powietrze, a później przenieść go w drugie miejsce. Stacjonarny klimatyzator mocuje się do ściany lub stropu w trwały sposób. Poważną wadą przenośnych klimatyzatorów jest również ich hałaśliwość.

Comments are closed.