Press "Enter" to skip to content

Który klimatyzator zakupić?

Klimat ociepla się. Odczuwamy to bez wątpienia. Warto zatem zastanowić się nad zamontowaniem klimatyzatora, gwarantującego błogie, chłodne powietrze.
Klimatyzatory mobilne jest to rozwiązanie najprostsze.

Stojak na biżuterię

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com
By zainstalować takie urządzenie, nie musisz kuć ścian a także prowadzić przewodów. Wymóg będzie tylko jeden – bliskość okna.

Ciekawe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, lecz znacząca witryna (https://www.amdk.pl/lozko-kontynentalne) jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Poprzez nieznacznie uchylone okno, elastyczną rurą, odprowadzane będzie na zewnątrz gorące powietrze z wnętrza. Wadą tychże urządzeń jest stosunkowo mała wydajność (szczególnie z powodu uchylonego okienka), ponadto są dość hałaśliwe. Powinno się też mieć na względzie, iż tego typu klimatyzator to dodatkowy sprzęt w pomieszczeniu, zajmujący miejsce. Nie wolno na nim kłaść żadnych przedmiotów, ani zakrywać kratek wentylacyjnych – zakłóca to jego pracę i doprowadzić może do przegrzania. Polecane są na ogół do niedużych mieszkań.

Klimatyzatory typu split składają się z jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Wewnętrzna jednostka wyposażona jest w parownik, wiatrak (zobacz żyrandol z wentylatorem) nadmuchowy jak też układ sterujący. Występują w różnorodnych wersjach, zależnie od sposobu montażu. Najbardziej popularne są urządzenia ścienne. Prezentują się efektownie, zaś fabrykanci prześcigają się wręcz w projektowaniu ich w nowiuteńkich, ciekawszych formach. Śmiało zatem można je eksponować na ścianach, montując np. nad łożem w sypialni czy też nad sofą w pokoju dziennym.

Na ogół spotyka się je w kolorze białym, lecz mogą być też wykończone przyciemnianym lustrem lub chromem. Dostępne są też w kolorach metalicznych dla przykładu szarym albo niebieskim, a także w wykończeniu drewnopodobnym. Klimatyzacja w domu to fajna sprawa.

Comments are closed.