Press "Enter" to skip to content

Klimatyzcja w budynku. Który nabyć klimatyzator – split czy też mobilny?

Klimatyzatory jeszcze do niedawna uznawane były za zbytek. Jednakże obecnie klimatyzacja w budynku spotykana jest coraz nagminniej.
Najbardziej popularne są klimatyzatory split albo przenośne.

Jeśli w budynku jest zbyt gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Trzeba jedynie przemyśleć jego wybór, aby ostatecznie nie być rozczarowanym z efektów klimatyzacji. Klimatyzatory mogą być mobilne czy też mocowane na stałe, jednoczęściowe albo składające się z 2 części (typu split). Są też systemy do obsługi kilku wnętrz, składające się z paru jednostek połączonych w jeden układ, jest to tzw. klimatyzacja multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą chłodzić powietrze, poniektóre też je nagrzewać. W tańszych sprzętach służy do tego nagrzewnica elektryczna, droższe funkcjonują niczym pompa ciepła, dzięki temu pobierają o wiele mniej energii elektrycznej w czasie nagrzewania. Klimatyzator (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory/samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung/klimatyzatory-nascienne-samsung-premium) montuje się głównie po to, ażeby chłodził, zatem najistotniejszym parametrem, na który trzeba kierować uwagę, poszukując odpowiedniego urządzenia, będzie jego wydajność chłodnicza.

bezpieczeństwo

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
ściany

Autor: ArtDecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl
[IMG=30/001_fototapeta4cb58772842d7.jpg|L|W=170|ALT=klimatyzator|TITLE=Fototapeta drzewo Newmedia
Wydaje się, że klimatyzator mobilny będzie praktyczniejszy, dlatego że można ustawić go w miejscu, gdzie akurat chcemy schłodzić powietrze, zaś po pewnym czasie przenieść go w inne miejsce. Klimatyzator – https://aleklima.pl/klimatyzatory/montaz-klimatyzacjistacjonarny zamontowuje się do ściany bądź sufitu na stałe. Lecz urządzenia przenośne posiadają niestety zasadnicze negatywy. Ich wydajność będzie stosunkowo nieduża, zatem częstokroć nie są w stanie schłodzić wnętrza w zadowalającym stopniu.

Problemy wypływają też z konieczności odprowadzania wydmuchiwanego z nich ciepłego powietrza. Do tego celu służy elastyczna rurka, jakiej wylot trzeba wystawić poza schładzane wnętrze.

Comments are closed.