Press "Enter" to skip to content

Wkręty, kotwy oraz śruby – warianty zamocowań

Na budowie wszelkiego budynku wykonuje się minimum paręset umocowań przeróżnych elementów konstrukcyjnych, armatury a także ekwipunku.
W marketach budowlanych znajdziemy kilkadziesiąt rodzajów zamocowań, pośród nich wkręty, śruby czy też kotwy nierdzewne przeróżnej grubości oraz długości, wykonanych z rozmaitych surowców.

Fragmenty mocujące winno się dobierać do obciążeń oraz tworzywa, w jakim mają być przytwierdzone. Najprościej nabywa się łączniki kompletne (dla przykładu wkręty z kołkami rozporowymi), lecz zdołamy również kompletować je z oddzielnie kupowanych części, a wówczas miast zwykłego wkrętu można umocować wkręcany haczyk, oczko czy też wkręt z łbem dekoracyjnym. Przy doborze zamocowania wpierw wyznacza się typ, grubość jak też długość kołka, a do niego dobiera się należyty wkręt. Zamocowania o analogicznym przeznaczeniu mogą mieć różną budowę. Średnica śrub a także wkrętów powinna być dopasowana do wielkości kołka. Do tego muszą być one o około 5 mm dłuższe od kołka. Dobierając długość śrub i wkrętów powinno się też naturalnie uwzględnić grubość mocowanego elementu.

Moda dla kobiet

Autor: Francisco Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Kotwy nierdzewne stosowane bywają w przypadku niesłychanie dużych obciążeń, w podłożach pełnych jak też drobnootworowych.

W trakcie mocowania kotwami chemicznymi nie występują siły rozpierające, co ma istotne znacznie przy gęstym rozlokowaniu otworów i przy realizowaniu mocowania niedaleko krawędzi. Element mocujący – specjalnie ukształtowana kotew, jest wklejany w wywiercony otwór.

Nasz artykuł wydał Ci się interesujący? Masz ochotę na kolejne posty? Zatem nie wahaj się i klikaj (https://kamrec.pl/) w podany link.

Wepchnięcie kotwy wywołuje rozbicie ampułki oraz uaktywnienie reakcji syntetycznej twardnienia kleju.

Comments are closed.