Press "Enter" to skip to content

Który odkurzacz wybrać do domu?

Latające w powietrzu pyłki, drobinki kurzu, na podłodze sierść zwierząt. Trudno nazwać to sterylnym otoczeniem. Producenci odkurzaczy proponują więc rozwiązania, dzięki którym Twój dom będzie idealnie czysty.
Jak sprawić, ażeby reklamowy obrazek stał się faktycznością? Sekret tkwi między innymi w dobrze dobranych filtrach.

biurko

Źródło: pixabay.com
garnki

Autor: William Allen, Image Historian
Źródło: http://www.flickr.com
Workowe odkurzacze (klasyczne) – najpopularniejsze, najtańsze a także proste w obsłudze odkurzacze. Jak sama nazwa wskazuje, posiadają wymienny worek, do którego zbierają się zanieczyszczenia. Worek może być z papieru (jednorazowy) albo tekstylny (wielokrotnego zastosowania, z możliwością prania). Niewątpliwymi pozytywami takiego elektroluksu są: względnie niska cena kupna i brak dodatkowej pracy po odkurzaniu. Na nieszczęście, worki oznaczają ponadprogramowy koszt lub konieczność czyszczenia.

Przydałoby Ci się istotne omówienie (https://www.hmlnosewicz.pl/oferta/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej/) powyższego tematu? Zatem nie zwlekaj i zaloguj się do następnej strony. Tam oczekują na Ciebie bardziej drobiazgowe informacje.

Kupując elektroluks tradycyjny, należy pamiętać, że siła wciągająca może maleć wraz z napełnieniem worka jak też iż taki typ odkurzacza jest najmniej efektywny w absorbowaniu pyłów, roztoczy i alergenów. Odkurzacze piorące tj. Karcher se 3001 mają ponadplanową funkcję prania kobierców czy też tapicerki.

Odkurzacze bezworkowe zaś, miast worka, do jakiego wpadają pyły, posiadają plastykowy pojemnik, jaki trzeba regularnie opróżniać jak też czyścić. Działanie elektroluksu opiera się na specjalnym systemie cyklonu, który odwirowuje pył jak (poszerzone informacje pod linkiem) też brud z obiegu powietrza oraz osadza go na dnie zbiornika bądź na systemie wodnym (brud jak też pył oddzielają się za pomocą wody i schodzą na dno pojemnika z wodą). Odkurzacze wielofunkcyjne – są to odkurzacze, jakie mogą wykonywać pracę – w zależności od potrzeby – jako bezworkowe czy też workowe.

Owe elektroluksy nierzadko mają także dodatkowe opcje: prania kobierców, mycia posadzki, okien a także zbierania rozlanych cieczy (elektroluksy piorące). W sprzedarzy pokazały się też elektroluksy parowe, takie jak przykładowo Karcher sv 1902.

Comments are closed.