Press "Enter" to skip to content

Jakimi sposobami można zadbać o klimatyzację samochodową, żeby mogła ona służyć odpowiednio długo.

klimatyzacja to bardzo popularny układ w nowoczesnych samochodach, aktualnie zdecydowana większość oferowanych modeli ją posiada na swoim wyposażeniu. Dzięki niej można zapewnić należyty komfort we wnętrzu, w lecie chłodząc atmosferę, a zimą susząc powietrze.

rozwój

Autor: Breville USA
Źródło: http://www.flickr.com
inwestycja

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wielu właścicieli aut nie do końca jest świadoma, jak należy klimatyzacji używać, żeby odpowiednio długo służyła, a jest ona wrażliwa na różne zaniedbania. Przede wszystkim należy dbać o to, żeby systematycznie wymieniać filtr i wszystko dezynfekować – uniknie się wtedy rozwoju groźnych grzybów i bakterii. Powinno się również klimatyzacji używać systematycznie, nawet w zimie powinna być co jakiś czas włączana.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne notki na frapujący Cię dział. Przejdź do nowego artykułu i czytaj wpis.

Dzięki tej prostej czynności można będzie znacząco wydłużyć czas działania tego układu.

Lecz najistotniejszą serwisową czynnością, którą powinno się co roku wykonać, jest uzupełnienie chłodzącego czynnika razem z olejem. Jest to ogromnie ważne dla żywotności układu, na braki w ilości smarowania szczególnie jest narażony kompresor klimatyzacji, zwany także sprężarką. Zatarcie sprężarki jest bardzo kosztowną usterką, a naprawa może wynieść nawet parę tysięcy. Bierze się to z tego, że nie tylko do wymiany będzie kompletny układ sprężania, lecz będzie również trzeba dokładnie wyczyścić instalację.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia wiążące się z tą tematyką, to kliknij ten link i zobacz – na pewno Cię to zainteresuje.

Trochę lepiej wyglądają inne usterki, jakie też się mogą co pewien czas pojawić.

Jeżeli na przykład zepsuje się sprzęgło klimatyzacji, to w tym przypadku koszt wymiany go nie będzie jakiś specjalnie szokujący, tak samo jak się pojawią jakieś nieszczelności.

Comments are closed.