Press "Enter" to skip to content

Polska jako jeden z kilku państw w rejonie posiada dostęp do Bałtyku i nasza linia brzegowa jest dość znaczna

Zapotrzebowanie na energię stale rośnie, a niestety zasoby różnych źródeł energii z roku na rok coraz mocniej maleją.
Jeżeli spojrzymy na zapowiedzi wydobycia węgla lub gazu, to możemy dostrzec, że specjaliści powtarzają, że za jakiś czas zakończy się złota passa i przyjdzie koniec surowców, które teraz eksploatuje się z głębi ziemi.

podatki

Źródło: pixabay.com
Z tego powodu oczy dużej ilości krajów oraz wielkich koncernów zwrócone są w stronę oceanów i mórz. Woda zajmuje przecież 2/3 powierzchni naszej planety, a pod jej dnem znajduje się z pewnością jeszcze ogrom niewykorzystanych surowców. Z tego powodu licznie powstają na wodach platformy oraz statki wiertnicze. Wszelkie podobnego typu sprzęty określa się jednym wspólnym określeniem konstrukcje offshore. Są to zazwyczaj również elementy wielkich całości, czyli wieże schodowe, żurawiki, drabiny itd.szczegóły w serwisie – więcej szczegółów -Budowanie i naprawianie tych konstrukcji jest niezwykle kosztowne i czasochłonne, ponieważ całość odbywa się na wodzie, niejednokrotnie w rejonach arktycznych. Wszystkie konstrukcje offshore powinny spełniać normy NORSOK albo DNV. Oba świadectwa zostały opracowane przez norweskie stowarzyszenia i nie ma się czemu dziwić – Norwegowie znają się na ciężkich warunkach na otwartym oceanie, jak nikt inny.

Biorąc pod uwagę, że budowa platform bywa szalenie droga, to przedsiębiorstwa zrzeszają się w grupy, aby podołać wyzwaniu, jednak nagroda (wydobyty gaz (dostawa gazu do domu warszawa) lub ropa) na pewno wynagrodzi im wszelkie poniesione ryzyko.

Comments are closed.