Press "Enter" to skip to content

Jak urządzić pokój na poddaszu?

Chciałbyś miećpiękne mieszkanie na poddaszu domu? A może kupiłeś lokum w pięknej kamienicy na starym mieście? Pomieszczenia są ukośne, a pod sufitem ze ścian wyłaniają drewniane krokwie. Przestrzeń są rzadko spotykana, doskonała do urządzenia warsztatu plastycznego, bawialni albo pokoju gościnnego.

poddasze do aranżacji

Autor: zeitfaenger.at
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, jak wielkim poddaszem mamy do dyspozycji, mamy możliwość właściwie zaplanować na nim kilka obszarów. Możemy znaleźć miejsce do spania, rozwoju twórczego, czy kącik zabaw dla naszych pociech. Warto wykorzystać predyspozycje wnętrza i pozostawić urokliwe krokwie, czyszcząc je tylko papierem ściernym i konserwując transparentnym impregnatem do drewna. Po wyrównaniu ścian, wykończeniu pokoi, możemy zacząć ich meblowanie!

poddasze

Autor: TraumTeufel666
Źródło: http://www.flickr.com

Poddasze bardzo dobrze będzie się prezentować w kolorystyce ciepłych, pastelowych kolorów – żółtym, pomarańczowym. Warto zakupić jeszcze rolety na okna, które są wpasowane w skosy. Interesująco będą wyglądały rolety obrane na zasadzie kontrast intensywności kolorów – gdy ściany są jasnożółte, wtedy rolety dobrze przetestować w kolorze znacznie mocniejszym.

Zależnie od tego, jak spore są skosy na ścianach możemy zaaranżować przestrzeń poddasza. W miejscach gdzie te skosy są szczególnie spore możemy stworzyć kącik zabaw dla dzieciaków – wyścielić je matą, bądź puszystym dywanem, a wokołorozłożyć dziecięce zabawki – przytulanki, klocki duplo. Możemy także wsunąć weń dwuosobowy materac i zaaranżować sypialnię. Sposobów na to jak zaprojektować pokój na poddaszu jest multum.

Atmosferę wnętrz tworzą dodatki. Warto poczytać z wielu przewodników z cyklu „zrób to sam”, które pomogą nam stworzymy gustowne, ręcznie zdobione poszewki na poduszki, obrazki na ściany, czy pokrowce na krzesła. Meble kolorystycznie radzimy dobrać do odcienia krokwi. Doskonale sprawdzą się jasne, sosnowe. Dobrze postawić pod oknem komodę, na której umieścimy kilka kwiatów w barwnych doniczkach. Przyda się także niski stolik, przy którym możemy postawić kilka nietypowych taboretów, albo flipchart większych poduch w różnokolorowych poszewkach.

Comments are closed.