Press "Enter" to skip to content

Znowu za duży rachunek? Tak być nie musi! Czasem wystarczy zmienić niewiele, aby cieszyć się większą ilością pieniędzy w zanadrzu

Też chodzisz na zakupy, a następnie żałujesz, jak widzisz rachunek? No tak, sporo osób robi taki sam błąd, ponieważ robimy zakupy bez planu. W takiej sytuacji tracimy więcej pieniędzy oraz wpadamy w większą frustrację. Ale można to odwrócić.

zakupy w hipermarkecie

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Spece od marketingu dobrze wiedzą, że nasze pociechy to doskonała grupa odbiorców. Bez problemu można je zmanipulować i zainteresować niepotrzebnymi gadżetami. Zaaferowani robieniem zakupów nie mamy szans na kontrolowanie tego, co wrzucają do wózka nasze dzieci. Dlatego najlepiej nie zabierać ich ze sobą, zapisując ich propozycje w liście zakupów.

I nieważne, jakiego typu to zakupy, czy w supermarkecie czy zakupy w Lublinie, gdzie (link) zakupisz takie produkty: czy na targowisku. Jeżeli uznają taki podział za niesprawiedliwy, można na zmianę wysyłać jednego z rodziców po sprawunki. Tego typu zachowanie da do zrozumienia najmłodszym, iż nie są pomijane w rodzinnych planach zakupowych, pomimo tego, iż tylko jedna osoba jest delegowana do zakupienia niezbędnych w domu rzeczy.

Wiadomo, że wszyscy mamy wokół naszego domu wiele sklepów.

Nie zapominaj – ciągle bądź na bieżąco (https://www.permanent24.pl/pl/c/bb-glow-md-miraculous/97). Dlatego zachęcamy Cię do przeglądnięcia nowego artykułu, który jest pod tym linkiem. Nie pożałujesz!

Są to supermarkety, samy i normalne osiedlowe kioski spożywcze. Niestety ceny w jednych są sporo wyższe, niż w innych. Dlatego dobrze by było zrobić listę, jakie artykuły gdzie nabywać. Jeżeli codziennie kupujemy chleb, warto się w niego zaopatrywać w osiedlowym sklepiku, czy piekarni, gdyż tam jest on po prostu bardzo dobrej jakości. Nie musimy jednak robić tam większych zakupów. To samo tyczy się mięsa, warto je nabyć w delikatesach lub w mięsnym.

zakupy spożywcze

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże po większe sprawunki, gdzie bierzemy pod uwagę środki chemiczne, dobrze jest pojechać do dyskontu, gdzie ceny są często dużo niższe. Co się tyczy oszczędnych zakupów warto wiedzieć także o tym, aby robić zakupy raz na jakiś czas. Oznacza to, że zachowujemy się podobnie jak posiadający samochody mieszkańcy wiosek, którzy jadą do miasta po sprawunki, dajmy na to mieszkańcy lubelskiego raz na jakiś czas kupują produkty do domu w Lublinie w jakimś supermarkecie – . A gdy zabraknie którejś rzeczy to udają się do wiejskiego sklepu. Ale to ważne, gdyż im częściej będziemy odwiedzać supermarkety, tym więcej będziemy wydawać gotówki. Niby wybieramy się tam po pojedyncze rzeczy, a wychodzimy obładowani dziesięcioma. Każdy z nas to zna, bo najpewniej jakaś promocja rzuci się w oczy i się zdecydujemy. Natomiast kiedy mamy większą odległość od takich sklepów, to możemy robić zakupy rzadziej ale porządnie.

Comments are closed.