Press "Enter" to skip to content

Przesyłki typu dłużycowego kurierskie – jakie otrzymamy informacje za pomocą porównywarki polskich kurierów?

Przede wszystkim na początku naszego artykułu musimy wyjaśnić, czym jest przesyłka dłużycowa. A jest to w rzeczywistości lekka, lecz długa paczka, której rozmiary przekraczają przesyłki typu standardowego a także niestandardowego.

Zwykle te konkretne kryteria są zależne od tego, jakiego dokładnie kuriera wynajmiemy do pomocy przy dostarczeniu wspomnianej paczki, albowiem różne firmy posiadają różne rozgraniczenia co do samej jej wielkości. W jaki sposób się w tym wszystkim połapać i gdzie poszukiwać pomocy? Tego wszystkiego dowiesz się z tego felietonu!

kliknij to

Autor: Green Office Engro
Źródło: http://www.flickr.com
przesyłki dłużycowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz całkiem nowy temat, czyli dokładnie przesyłki dłużycowe kurierskie – obejmuje jak widać powyżej dość lekkie jednak długie paczki. Dobrze jest wiedzieć, że każdy dostawca (mowa tu o firmie kurierskiej), ma w posiadaniu innego typu kryteria co do tego konkretnego typu wysyłek.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej szczegółowych informacji dotyczących analizowanego tu tekstu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

Najłatwiej jest to po sprawdzać dzięki przeszukiwarkom kurierskim, dzięki którym to mamy możliwość podać pełne wymiary naszej paczki, w tym: wagę, rodzaj opakowania, rodzaj dostawy, całkowite rozmiary, czy tez fakt, czy owa paczka ma być za pobraniem, oraz czy powinna być ubezpieczona. Następnie po wpisaniu owych kryteriów dostaniemy informacje o firmach, które oferują nam owe przesyłki dłużycowe. Na terenie Polski mają możliwość to być firmy takie jak choćby: DHL (która to oferuje przesyłki dłużycowe od dwustu cm do 400 cm), K-EX (od stu osiemdziesięciu do trzystu centymetrów długości), czy też FedEx (który to pozwala na paczki o wymiarach od dwustu do trzystu cm oraz szerokości do 80 centymetrów. Najbardziej duża waga to 70 kilogramów).

Dobrze jest mieć świadomość, iż pozostałe duże przedsiębiorstwa, takie jak choćby DPD i UPS nie oferują tego rodzaju przesyłek. Co zaś tyczy się przesyłek sporo większych aniżeli czterysta centymetrów, to nie podliczają się one do dłużyc oraz mają zupełnie inny rodzaj wysyłki.

Comments are closed.