Press "Enter" to skip to content

W naszym kraju w ostatnich latach sporo się buduje i remontuje – w znacznej mierze dzięki pieniądzom ze Wspólnoty Europejskiej

Za sprawą tego, że jesteśmy członkami UE, w naszej ojczyźnie możemy obecnie zauważyć trwający od jakiegoś czasu wzrost gospodarczy. Mnóstwo się tu inwestuje i buduje.
Najczęściej, w ramach wielkiej przebudowy, mówi się o polepszeniu infrastruktury drogowej i kolejowej.

sprzedaż

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

piasek

Autor: Bertram Nudelbach
Źródło: http://www.flickr.com
płyty peronowe

Autor: kurzkarl74
Źródło: http://www.flickr.com
W ciągu ostatnich dekad w naszej ojczyźnie wybudowaliśmy wiele Autostrad oraz dróg wojewódzkich, ale również odbudowaliśmy wiele odcinków torów kolejowych.

Sprawdź autorski serwis (https://asmapoland.com/oferta/regeneracja/) – trzeba wejść w podany niżej link i tam możesz poznać ekstra treści na ten ciekawy temat.

Oba te elementy powodują, że w Polsce przemieszcza się teraz znacznie sprawniej. Zauważalny skok dokonał się rzecz jasna na kolejach. Oprócz odnowienia wielu odcinków tras, odnawia się także dworce, które przez wiele lat były pozostawione bez opieki i straszyły swym wyglądem nie tylko turystów, ale także samych mieszkańców. W pewnych miastach buduje się nowe dworce (np. w Katowicach), a w innych remontuje stare i zabytkowe (np. w Tarnowie). Przy remoncie buduje się windy dla osób niepełnosprawnych oraz kładzie się przykładowo antypoślizgowe płyty peronowe, by zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, zwłaszcza zimą, gdy jest ślisko.

Nie czekaj! Namawiamy – kliknij w hiperłącze i nie czuj żadnych ograniczeń. Opracowaliśmy tam dla Ciebie dużo zajmujących artykułów.

Część płyt posiada również pasy ostrzegawcze, żeby podróżni mogli zauważyć, że nie należy jej przekraczać, gdy podjeżdża pociąg. Zwykle jest ona żółta, choć nie bywa to regułą.

Dla osób słabowidzących na takich liniach zazwyczaj umieszcza się wyróżniki dotykowe w formie stożków ściętych, by bez problemu mogli je wyczuć za pomocą laski. Ta praktyka wynika z europejskiego ustawodawstwa.

Comments are closed.