Press "Enter" to skip to content

Spójrz jak niezwykle błyskawicznie rozwija się Bydgoszcz. Czemu warto zainteresować się tym miastem?

Miasto nad Brdą ze swoją bardzo bogatą historią zawsze miało znaczącą rolę w praktycznie każdej dziedzinie życia w Polsce. Wraz z wejściem Polski w struktury europejskie otworzyły się całkiem nowe możliwości skutecznego rozwoju również na szczeblu lokalnym.

zakupy

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu możemy obserwować coraz więcej ciekawych inwestycji w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Inwestycje tego typu, w szczególności w dziedzinie infrastruktury, powodują, iż Bydgoszcz pięknieje oraz staje się bardziej nowoczesna. Na szczególną uwagę zasługuje most Uniwersytecki, jaki został ukończony w 2013 roku nakładem ponad dwieście mln złotych. Znacząco zmienił panoramę miasta. Trasa która łączy Wzgórze Wolności z osiedlem Bielawy, o długości 1,58 kilometra oraz pylon mostu o wysokości prawie 70 metrów na stałe wpisały się w XXI-wieczny krajobraz Bydgoszczy.

Następna ciekawa sprawa to linia tramwajowa do Fordonu, której budowa ma się zakończyć w 2015 roku (natomiast ma być w 2016), ma mieć długość 9,5 kilometra i stworzyć całkowicie nowe połączenie z największym osiedlem mieszkaniowym w Bydgoszczy. Sporych rozmiarów estakada oraz przebudowa czternastu skrzyżowań nie tylko zrobią tę część miasta ciekawszą, lecz i pozwolą wielu mieszkańcom na szybszy transport w bardziej dogodnych warunkach. Realizacja także wielu innych przedsięwzięć, zarówno finansowanych z funduszy unijnych czy wykonywanych przez prywatne przedsiębiorstwa, powoduje, że Bydgoszcz wygląda coraz piękniej, a estetyczne walory pozostawiają korzystne wrażenie na turystów z kraju i zagranicy. W tym mieście jest możliwość nabycia wielu sprzętów: serwis www.

Co istotne miasto rozwija się w bardzo wielu dziedzinach i jesteśmy w stanie obserwować to choćby robiąc codziennie zakupy w Bydgoszczy. Sieć handlowa jest coraz bardziej poważna, na wyciągnięcie ręki jest wiele supermarketów i centrów handlowych. Wszystko to powoduje, że naprawdę bardzo łatwo można zaopatrzyć się w Bydgoszczy we wszystko, we wszystko co niezbędne. Polecane sklepy w Bydgoszczy:

Reasumując, łatwo dostrzec, iż miasto podąża w odpowiednim kierunku więc nic nie wskazuje na to, by jego pozycja wśród czołowych polskich metropolii miała zostać umniejszona. Wiadomym jest, aby tak było trzeba cały czas inwestować w rozwój. Nie można zadowolić się jedną zmianą, bo za jakiś czas będzie już ona mało znacząca. Należy stale poprawiać komfort życia mieszkańców w każdym obszarze. To gwarant przyszłych sukcesów.

Comments are closed.