Press "Enter" to skip to content

Wydajne i nowoczesne techniki na przechowywanie dużych ilości towarów na typowych paletach.

Obecny handel to nie jedynie wielkie przestrzenie i estetycznie wykonane sklepowe półki. Wytwarzanie i magazynowanie tak dużych ilości produktów wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiednich powierzchni magazynowych na ich składowanie. Ważne będą nie tylko zadaszone przestrzenie, ale i regały, na których układane są towary.

Duża część dużych partii towarów jest ewidencjonowana, przewożona i magazynowana pod postacią palet. Paleta to po prostu sztywne, drewniane podłoże na niewielkim podniesieniu, umożliwiającym przewożenie i podnoszenie w magazynie przy pomocy wózków widłowych, czyli tak zwanych paleciaków. Żeby prościej było magazynować, przewozić oraz pakować, paleta ma zestandaryzowane wymiary, dzięki czemu prosto jest policzyć jak dużo produktów konkretnego rodzaju może się zmieścić na niej jednorazowo. Palety gwarantują stabilność większym ilościom towarów, normują ich ilość rozliczeniową oraz znacznie poprawiają ładunkowe czynności w całym procesie.

palety

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com

Z takich też powodów najczęściej spotykane wyposażenie magazynów od dawna będzie się opierać przede wszystkim na paletowych regałach, które umożliwiają ekonomiczne i bezpieczne składowanie towarów bez konieczności ściągania ich z palet. Regały paletowe posiadają bardzo solidną i stabilną budowę, gdyż dźwigają tony towarów, które przez cały czas są różnie porozkładane na ich szerokości i długości (kliknij ten link ). Odpowiednio wykonane regały paletowe pozwalają na przechowywanie zarówno towarów spaletyzowanych, jak i luźniej ułożonych.

Regały takie oferowane są w kilku rodzajach. Najpopularniejsze są klasyczne stalowe układy modułowe, jakie w prosty sposób łączy się ze sobą w dowolnych konfiguracjach. Niektóre pozwalają na połączenia na głębokość, dzięki czemu można składować towary jeden za drugim w dwóch rzędach.

Jeśli poszukujesz także inne takiego rodzaju porady, to być może wskazówki, które tu są opublikowane okażą się dla Ciebie bezcenne.

Sposoby składowania i załadunku zależą głównie od wielkości i rozmieszczenia magazynów. Dobrze wykonane regały (upoluj okazje na regały jezdne www.olejnik.pl/regaly-jezdne/) paletowe pozwolą na spore oszczędności powierzchni oraz umożliwiają manewrowanie załadunkiem o odbiorem palet w zależności od kolejności dotarcia na magazyn.

Czytaj więcej: Olejnik Systemy Magazynowe Sp. z o.o.

Comments are closed.