Press "Enter" to skip to content

Poddasze za bardzo się nagrzewa, aż nieprzyjemnie tam przebywać? Sprawdź jak jesteś w stanie to zmienić

Co zrobić, żeby pomieszczenie na poddaszu za bardzo się nie nagrzało? Świetnym sposobem na to jest wyposażenie okna dachowego w rolety albo żaluzje. Żaluzje zmniejszą dopływ promieni słonecznych, zaś rolety do okien dachowych kompletnie odetną dopływ słońca.

Jakie istnieją typy osłon na tego typu okna? Zobacz ofertę rolet do okien dachowych. Bardziej znane są rolety standardowe, które są zrobione z impregnowanego poliestru. Cechują się sporą wytrzymałością, co znaczy, iż nie niszczą się, nie przecierają, w dość prosty sposób schodzą z nich ewentualne zanieczyszczenia. Tkanina jest izolowana na wałku ze sprężyną, która jest ukryta w aluminiowej listewce w górnej części okna. Roleta przemieszcza się po bocznych szynach, one dają możliwość zatrzymanie jej w jakiej chcemy pozycji. Rozłożona na dół rozprasza i niweluje promienie słońca, daje przyjemne zaciemnienie pomieszczenia. Rolety zaciemniające też produkuje się z poliestru.

rolety dachowe

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Jedną ich stronę pokrywa się srebrną albo białą substancją, która odbija światło oraz ciepło. Przez to nawet jasna roleta daje całkowite zaciemnienie pokoju.

Gdy zainteresował Cię przedstawiany artykuł, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź odnośnik, a odnajdziesz tutaj zbliżone, fascynujące informacje na ten temat.

Tego typu rolety przemieszczają się w umiejscowionych po bokach prowadnicach, daje to ich odpowiednie przyleganie do ramy okiennej, jednocześnie zmniejsza możliwość przenikania promieniowania słonecznego, a oprócz tego pozwala na zatrzymanie rolet w dowolnym miejscu. Innym typem są plisy, to znaczy rolety plisowane. W odróżnieniu od tradycyjnych oraz zaciemniających pozwalają zasłonić dowolny fragment okna w dachu – od dołu, jak i z góry. Mają węższe listwy oraz prowadnice, nie mają kasety, do której chowane są zwijane rolety.

Dzięki temu wydają się bardziej lekkie. Są przy tym bardziej dekoracyjne. Półprzezroczysta tkanina z poliestru doskonale rozprasza oraz łagodzi światło. Plisy są trwałe, nawet po kilku latach używania nie rozprostowują się. I jeszcze trzeba omówić żaluzje. Ich dużą zaletą jest możliwość kontrolowania kierunku przechodzenia i natężenia światła. Wąskie listewki, które składają się na taką żaluzje mogą być przewracane o 180 stopni, nawet pod różnymi kątami. Listki są z dwóch stron pokryte aluminium, przez co są zabezpieczone przed wilgocią.

Comments are closed.