Press "Enter" to skip to content

Co warto wiedzieć aktualnie o blachach Hardox?

Blachy trudnościeralne są pomocne w dużej liczbie gałęziach przemysłu. Wysokie miejsce wśród nich zajmują blachy Hardox. Hardox to naprawdę najważniejszy od lat szwedzki producent blach trudnościeralnych. Blacha Hardox wytworzona jest w jednej z najstarszych hut na terenie Szwecji, w Oxelosund. Po koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia materiały sygnowane marką Hardox zjawiły się też na naszym rynku.

blacha

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
W ofercie znajdziemy ogromną gamę produktów zaliczanych do kategorii blach cienkich, jak i też cieszące się potężnym zainteresowaniem klientów blachy grube. Oferta obejmuje też blachy trudnościeralne. Są one używane do produkcji na przykład mieszadeł w betoniarkach, lemieszy i skrzyń do załadunku. Produkty wyprodukowane z tej stali wyróżniają się wielką wytrzymałością, tak więc okres ich eksploatacji jest niesamowicie długi. Maszyny i narzędzia ze stali Hardox wykorzystywane są w bardzo wielu dziedzinach – . W swojej zwykłej pracy korzystają z nich górnicy, drogowcy czy osoby pracujące w kamieniołomach. Sprzedażą tych rzeczy huty w Oxelosund na terenie Polski zajmuje się tylko kilka firm mających specjalne certyfikaty.

Decydując się na zakupienie produktów pochodzących z Oxelosund należy sprawdzić, czy firma posiada wspomniany certyfikat. Jego uzyskanie jest niezbędne, jest gwacertyfikat (strona polecana w temacie)a klientów, że kupują produkt odpowiednio stworzony.

Następna witryna, która posiada informacje na poniższy temat pozwoli Ci poszerzyć wiedzę. To ważne, więc idź tutaj przewóz aut z niemiec i wyczytaj sporo szczegółów.

Pod szwedzkiego producenta usiłuje się podszywać sporo różnych firm. Stąd firma oddzielnie zabezpiecza swoje produkty zamieszczając na nich konkretne oznaczenia.

Na blasze od renomowanego producenta zawsze dostrzec można fabrycznie naniesiony napis Hardox. Do tego każdy arkusz blachy musi mieć podane wymiary i numer identyfikacyjny. Na arkuszu zostanie też podana jej twardość i grubość. O tym, czy zakupimy wyrób oryginalny będzie świadczyć też dołączony atest. Elementy z blach Hardox nie są wymalowane przez wytwórcę. Każdy kto pragnie ich zakupu ma więc możliwość sprawdzić, czy blacha jest odpowiednio wyprodukowana. Jeśli nie chcemy zdobyć podróbki, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się zakupionej blasze , sprawdzając atest i umieszczone oznaczenia.

Comments are closed.