Press "Enter" to skip to content

Jak na przykład można odebrać pieniądze od dłużnika?

Odebranie pieniędzy od dłużnika nie zawsze jest banalne. Jeżeli zastanawiasz się nad tym jak odzyskać pieniądze od dłużnika to należałoby poznać się z kilkoma przeróżnymi sposobami na odzyskiwanie pieniędzy od dłużnika. Jednym z nich jest choćby windykacja. Windykację stosuje się w takim przypadku, kiedy mamy problem z polubownym odzyskaniem pieniędzy. Aktualnie usługi windykacyjne są oferowane przez rozmaite firmy, jakie mają sprawne metody na odzyskiwanie długów, częstokroć dają one naprawdę wyborne wyniki. Sprawę wolno również skierować do sądu, niemniej jest to rozwiązanie, które stosuje się w wypadku, jak żadne inne sposoby nie przynoszą rezultatów.

umowa z dłużnikiem

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie zanim zdecydujemy się na windykację czy też inne sposoby odzyskiwania długów warto najpierw spróbować załatwić sprawę po dobroci. Jedną z metod pojednawczego załatwienia sprawy jest wezwanie do zapłaty. Takie wezwanie przekazujemy listem poleconym z zaznaczeniem, że w przypadku nie oddania długu sprawę wyznaczymy do firmy, jaka zajmuje się odzyskiwaniem należności.

Możliwe, że w przypadku wezwania do zapłaty dłużnik raczy sprawę załatwić polubownie. Jeśli dłużnik chce spłacić dług to wolno nawiązać z nim ugodę. Taka umowa ugody z dłużnikiem to właściwe rozwiązanie dla obu stron. Niemniej jednak żeby taką ugodę spisać obie strony muszą ujawnić chęć oraz dobrą wolę, która nieraz wiąże się z pewnymi ustępstwami, takimi jak rozciągniecie terminu spłaty, rozłożenie długu na raty

ugoda z dłużnikiem

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com

lub zrezygnowanie z jakiejś części zapłacenia długu.

Mimo wszystko rozwiązanie to jest na pewno niezmiernie dobre i korzystne, jest o wiele mniej stresujące, nie trzeba również organizować tego poprzez sąd (zobacz również sprawy administracyjne wrocław) albo windykacje co często jest nieco kłopotliwe. Żeby dojść do zadzierzgnięcia ugody na pewno obie strony muszą się ze sobą skontaktować oraz w drodze negocjacji wyznaczyć treść takiej umowy. Jeśli zastanawiasz się jak powinna wyglądać taka umowa pozasądowa to wiele wzorów ugody z dłużnikiem zdołasz znaleźć w Necie, niewątpliwie okażą się one dla Ciebie przydatnym przykładem.

Comments are closed.