Press "Enter" to skip to content

Czy warto korzystać z oświetlenia led? Jakie gwarantuje zalety? Czemu jest lepsze od normalnego oświetlenia?

Diody led stworzono jakiś czas temu i były w swej początkowej historii świecącymi na czerwonawo albo zielono światełkami w urządzeniach RTV i AGD. Później uznano, iż posiadają one spory potencjał, więc jak zwiększy się ich moc, to istnieje szansa, że będą świeciły jaśniej i w konsekwencji mogą zastąpić normalne żarówki, świetlówki halogenowe lub nawet lampy jarzeniowe. Dziś diody led są dobrze znane oraz używane, sprzedawane są w postaci pojedynczych świetlówek, świecących prętów czy taśm.

oświetlenie uliczne

Autor: manfred majer
Źródło: http://www.flickr.com

Znajdują zastosowanie w mieszkaniach, przemyśle, tworzą uliczne oświetlenie led. Tracą bardzo mało energii, więc nie widać, żeby w najbliższym czasie straciły na popularności. Diody led mają sporo plusów. Przede wszystkim nie przepalają się tak nagle, jak dzieje się to w przypadku normalnej żarówki. Po prostu, gdy ich czas dobiega końca światło robi się coraz ciemniejsze. Ich długość pracy jest niesamowicie wysoka i sięga nawet 50 do 100 tysięcy godzin. Warto przypomnieć, iż trwałość zwykłych żarówek przeważnie nie jest większa aniżeli 1-2 tysiące godzin. Led-y są niesamowicie trwałe, odporne są w związku z tym na wstrząs oraz uderzenia.

Jeżeli chcesz uzupełnić swoją znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj to następne treści. Trzeba kliknąć w poniższy link.

Z pewnością jest trudniej je uszkodzić aniżeli żarówki albo świetlówki halogenowe. Fakt, diody led nie zapewniają, aż tak dużej jasności jak choćby najmocniejsze świetlówki pozostałych rodzajów, producenci jednakże wciąż pracują, żeby i to udoskonalić. Wydajność led-ów już teraz jest wyższa aniżeli słabszych klasycznych żarówek. Na przykład, diody o mocy 2W emitują strumień światła około 132 Im, t znaczy jest to 15 W normalnej żarówki.

diody led

Autor: Peter Corbett
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też już dziś led-ami o mocy 2 do 3,5 W można z powodzeniem zastąpić żarówki 15-25 W i to bez utraty jakości dla światła.Diody led dają oświetlenie w przeróżnych barwach, i to bez większej potrzeby zastosowania barwnych filtrów. Często w sprzedaży dostępne są diody, jakie święcą intensywnie na czerwony kolor, niebiesko albo żółto.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej wiadomości na opisywany temat, wejdź pod ten link, to faktycznie świetne omówienie (https://mojekrzesla.pl/administracja/krzesla-komputerowe.html) prezentowanego zagadnienia.

Białe światło możemy uzyskać w wersji cieplejszej lub chłodnej, zaś diody, które emitują barwne światło posiadają symbol RGB LED. Dobrze jest skorzystać z tego typu oświetlenia, a także z innego typu ulepszeń, które są do kupienia za niewygórowane pieniądze, jak akumulator żelowy 12v 100ah.

Comments are closed.